Na branky se čekalo až do půlky zápasu, kdy se prosadil domácí Beránek při vyloučení Dotchina, jenž se popral a zamířil podle své tradice do kabin předčasně. Také domácí však doplatili na vyloučení, dokonce dvojnásobné. Potrestal ho Kanaďan Sideroff, jenž prudkou ranou z první využil Klepišovu nahrávku. Hosté pak měli i další šance, ale trefili dvakrát tyčku a něco lapil výborný Frodl.

Navíc v úvodu posledního dějství nechali Kladeňáci mezi kruhy volného Stříteského, ten propálil Bowa a Kladno už vyrovnat nedokázalo. Navíc chvíli před koncem nepokrylo brejk a reprezentant Černoch jistil výhru Varů na 3:1.

Domácí asistent kouče Vojtěch Šik byl s výsledkem spokojen. "Ve druhé třetině jsme trošku vypadli z tempa, Kladno hrálo tvrdě, jak jsme počítali a čekali. Chtěli jsme se jim vyrovnat a trochu jsme vypadli z role, ale jsme rádi, že ve třetí třetině jsme se vrátili k tomu, co chceme hrát a čím se chceme v soutěži reprezentovat," prohlásil.

Hostující Otakar Vejvoda byl rád, že tým zvládl odehrát zápas v dobrém tempu. "Odehráli jsme dobře oslabení, byli jsme aktivní, rychlí, abychom si utvořili šance v útočné třetině. Byli jsme silní v osobních soubojích, prohráli jsme kvůli neproměněným šancím," měl jasno.

Ve čtvrtek čeká Rytíře poslední příprava, od 18:00 hodin hostí Litoměřice.

Energie Karlovy Vary – Rytíři Kladno 3:1 (0:0, 1:1, 2:0). Branky a nahrávky: 28. Beránek (Zetterberg, Plutnar), 42. Stříteský (Koffer), 58. Černoch (Hladonik, Procházka) – 31. Sideroff (Klepiš, Plekanec). Rozhodčí: Šindel, Kosnar – Gerát, Belko. Vyloučení: 7:6 + Dotchin (KLA) 5. min., 5. min. a do konce utkání, Bartejs 5 min. a do konce utkání a Stříteský (oba KVA) 5 min.. Využití: 1:1. Diváků: 300.

Karlovy Vary: Frodl – Bartejs, Plutnar, Huttula, Stříteský, Dlapa, Pulpán, Havlín – Hladonik, Černoch, Beránek – Rachůnek, Přikryl, Kangasniemi – Redlich, Jiskra, Zetterberg – Koffer, Kofroň, Kružík – Procházka

Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Hejda, Ticháček, Veber, Martenet – Kusý, Plekanec, Melka – Sideroff, Klepiš, Jarůšek – Strnad, Pytlík, Blaha – Beran, Babka, Vimmer.