Rytíře psychicky podpořil návrat Tomáše Kaberleho, hráli lépe než v předešlých duelech a dokonce šli do vedení, když obránce Černošek od modré skryl svoje nahození za klubko hráčů a gólman Valent nestihl zareagovat.

Rozhodnout mohla druhá část, kdy byli Rytíři už bez Rudovského (natržený křížový vaz v koleni) aktivnější a v několika šancích tradičně selhali v koncovce. Eberle dokonce trefil tyč, Dragouna zase stáhl obránce hostů a zbytek obstaral výborný brankář Valent.

Třetí třetina se povedla více Boleslavi. Třikrát hrála přesilovku, chvíli dokonce pět na tři, ale vyrovnala Klimentou paradoxně až po brejku.

Rozhodly tak nájezdy. Oba trenéři vsadili hlavně na největší koně – Miloše Hořavu a Milana Mikulíka. Oba se trefili dvakrát, ale zatímco Hořava potřetí mířil do tyče, na druhé straně Jarůšek perfektním blafákem rozhodl.

Spokojeností tak zářil hlavně trenér hostů Marián Jelínek, na jehož popud vyšla i sázka na náhradního brankáře Willa. Ten nahradil Valenta. „Ale byla to jen intuice. Michal dlouho nechytal a dvakrát si říkal o hroznový cukr. Tak jsme zkusili změnu. U Jarůška jsme zase vsadili na to, že ho v Kladně nikdo nezná," usmíval se šťastný Jelínek. Dodal, že je šťastný za dva body. „Ztratili jsme je v Chomutově a měli to v hlavě. Jeli jsme do Kladna je získat zpět."

Jelínkův protějšek Jiří Čelanský přiznal, že situace Kladna je už hodně kritická a zhoršuje se každým zápasem. „Mohli jsme dát ve druhé části druhý gól, tam jsme byli lepší. V nájezdech se ukázala naše slabá produktivita z celé sezony," řekl Čelanský, podle něhož tým nesmí ještě nic balit. „Pořád máme šanci, ale pomoci nám už musí i naši soupeři," dodal.

Smutný byl pochopitelně i Tomáš Kaberle. Navrátilec do sestavy Rytířů hře pomohl, ale ke třem bodům to nestačilo. „Musíme prostě víc chtít dát gól, pořád být kolem brankáře a vadit mu. Dneska je bod málo. Tahle soutěž není dlouhá a kdybychom měli aspoň dva, bylo by to lepší," ulevil si.

Nechtěl vůbec mluvit o svém zranění, které ho do úvodu baráže nepustilo, ale zvládl 27 minut hry a cítil se v pohodě. Na nájezdy ho ale trenér neurčil. „Záleží to na něm, ale měl jsem jet ten další. To už není podstatné, musíme si odpočinout a vyhrát v Chomutově. Nálada v kabině je však pořád dobrá a bojovná, od nejmladšího po nejstaršího hráče," dodal Tomáš Kaberle.

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Černošek (Kuchler, Patera) – 51. Klimenta (Broš), rozhodující sam. nájezd Jarůšek. Rozhodčí: Husička, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 2958.

Kladno: Chábera – L. Procházka, T. Kaberle, Kolářík, Černošek, Majeský, David Růžička – Tenkrát, Dragoun, M. Hořava – Bajaruns, Dalecký, Bílek – Rudovský, Patera, Eberle – Strnad, Machač, Kuchler. Trenéři: Čelanský, Neliba a Zajíc.

Mladá Boleslav: Valent (od 2. série nájezdů Will) – Němeček, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický, Kurka – Mikulík, D. Výborný, Pabiška – Jarůšek, Broš, Klimenta – M. Látal, Musil, Starý – Lenc, Vrbata, Kubica. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.