Nejprve trenéři dovedli na led ty úplně nejmenší. Během hodiny malí šikulové bez hrazdiček zvládali jednoduché hry na ledě. Nejmenší děti vedl trenér Dominik Hůla, který v oddíle vede 1., 2. 3. třídu a školičku bruslení. Kolem Dominika se utvořila skupina mladých nadějných trenérů a tým doplnil bývalý hokejista skvělý extraligový Martin Frolík.

Pro pokročilejší děti byl připraven zábavný trénink na stanovištích. Pravidelnému střídání stanovišť dohlížel Václav Klaus (kromě trénování týmu 6. třídy vykonává funkci trenéra ČSLH SpS) společně s dalšími trenéry PZ včetně olympijského vítěze, čtyřnásobného zlatého medailisty z MS, trenéra extraligového dorostu PZ a sportovního experta ČT pořadu Buly Martina Procházky.

Potěšující bylo, že právě do Pézetky přivezl z Berouna svého vnuka i bývalý kladenský extraligový hráč Petr Matula. Mezi diváky bylo možné zahlédnout Milana Hniličku, který dohlížel na hokejové pokroky svého syna.

Na závěr se všichni pozdravili a slíbili si, že se budou potkávat při školičce bruslení a následně budou pokračovat v oddíle, ve kterém díky velké podpoře města Kladna stojí hokejová sezóna v 1. a ve 2. třídě rodiče pouze 100 korun ročně a dítě obdrží k zapůjčení hokejový set a brusle.

"Děti za účast dostali dres, což je velké lákadlo. Nicméně pokud by u hokeje zůstala i jedna třetina dětí, které dorazily, budeme spokojeni. V sobotu vyhrál sport nad návštěvou obchodního centra nebo lenošením u počítačů, mobilů a televize," těšilo Ladislavu Eichenmannovou z vedení PZ.