Kladno naposledy porazilo doma Karvinou 3:1 a splnilo roli favorita. Tradičně se trochu trápilo s ofenzivou, nicméně ani není divu. V bráně Karviné stál Vojtěch Mokry, který má i čtyři zápasy za Olomouc v hokejové extralize plus stovku duelů v I. lize (Šumperk, Frýdek-Místek). Mokry chytal báječně, ale stejně dobrý byl kladenský ochránce svatyně Leoš Gerlich. To je pro změnu vážný kandidát na reprezentační dres a účast na mistrovství světa.

Gerlicha překonal jen v úvodu jasně nejlepší hokejbalista Karviné Rosůlek, pak už stříleli jen domácí. Krásné pocity zažíval zejména mladíček Jiří Rod. Pořád ještě dorostenec vstřelil vítězný gól na 2:1 a opět ukázal, jak se Kladnu vyplácí sázka na mladé hráče. „Snil jsem o tom od prvního zápasu v áčku, je to neskutečný pocit. Že byl ten gól vítězný je taková přidaná hodnota,“ radoval se talentovaný loňský mistr světa U18.

Kladno už ale kouká dál, čeká ho totiž náročný výjezd na východ Čech. V pátek od 19 hodin nastoupí v Pardubicích a od den později v Hradci Králové (11:00). Oba celky jsou sice v tabulce extraligy poměrně daleko za aktuálně pátým Kladnem, nicméně zejména Pardubice se tam ocitly tak trochu neoprávněně. Svou kvalitu ukázaly o uplynulém víkendu, když senzačně vyhrály na půdě jasně vedoucího celku soutěže – Hostivaře. Navíc na Kladno doma umí.

Lehký nebude ani sobotní duel na půdě Hradce Králové. Ten by rád do play-off a na osmou Karvinou ztrácí jen jeden bodík.

Kladenští rysové se v týdnu dozvěděli také los Final Four Českého poháru, který se uskuteční v Plzni 29. a 30. března před kamerami České televize (vysílat bude rozhodující zápasy o umístění). Sekretář ČMSHbl Tomáš Březina vytáhl Kladnu z osudí do semifinále aktuálního lídra extraligy a obhájce Českého poháru HBC Hostivař. Ten vede kladenský trenér Jan Krtička a hrají tady ex-kladenští Tomáš Kudela nebo Jiří Hrabar. Zápas tak bude mít pořádný nábor a pro mladý kladenský tým bude velkou výzvou.