„Neskuteční diváci, v šatně paráda, já si to tady užívám," rozplývá se dvaadvacetiletý forvard, z něhož spokojenost jen čiší. Aby ne, když jeho mužstvo suverénně vede skupinu Východ.

„Sem se pro body nejezdí. Kdo tu nějaký uhraje, tak je šťastlivec," usmívá se odchovanec Kladna, jehož fascinuje atmosféra, jakou dokáží diváci vytvořit. A že jich nechodí málo. Běžně přes dvě tisícovky. Spíš víc. „Co dokáží v hledišti vytvořit je nádhera," podotkl.

Ve středu prohrával Vsetín s Hodonínem po dvou třetinách 1:5, těsně před koncem právě Šilhavý vyrovnal a nakonec vyhráli v prodloužení! „Neskutečně to ale odšlapala druhá lajna, která zařídila čtyři góly. Takže nejslavnější jsem nebyl," odmítl zásluhy Šilhavý, jenž hraje ve třetí formaci, jež chodí na přesilovky i oslabení.

Borec, který na Kladně stihl nastoupit do jedenácti extraligových zápasů, může srovnávat úroveň druholigových skupin, poněvadž odehrál pár desítek zápasů za Řisuty. „Je to velký skok. Tady je to rychlejší a soupeři hrají lepší hokej. Na Západě se dalo hrát s dvěma, třemi týmy, co si vzpomínám," uvedl.

Teoreticky se může stát, že v příští sezoně nastoupí proti Kladnu. Bylo by to poprvé v životě. „To by si mě tady museli nejprve nechat," řekl s tím, že věří v postup Rytířů do extraligy. To, že se jim momentálně nedaří, prý není podstatné.

„Doufám, že už postoupí. Diváci i hráči by si to zasloužili," prohlásil bývalý mládežnický reprezentant a prozradil, že se byl se spoluhráči podívat na zápas Kladna v Prostějově.

Na legendárním stadionu na Lapači se objevil zásluhou bývalého kouče slavné éry Vsetína, Kladeňáka Jana Neliby. „Jemu patří můj velký dík, že se za mě přimluvil," uvedl Šilhavý, který oprašuje výraznou kladenskou stopu, kterou na Valašsku zanechali Pavel Patera, Martin Procházka nebo současný kapitán Rytířů Jiří Burger.