„Rozhodně se těším, jsem odchovanec Kladna, vždycky si proti nim rád zahraji a vždy je chci porazit,“ vzkázal Vojtěch Šilhavý, jediný kladenský rodák, který momentálně působí v zeleno-žlutém dresu.

Po zákulisních informacích zatím nepátral. „Párkrát jsem se s kluky bavil, ale před tímto zápasem jsem se ještě neptal. Nevím, jestli přijedou,“ pokrčil rameny. „Vždycky je to ale neskutečný zážitek, když si zahrajete proti hráčům, jako je Tomáš Plekanec,“ poznamenal Šilhavý, aktuálně člen čtvrté vsetínské formace, který si v sezoně připsal tři asistence.

Každopádně pár zápasů proti prvotřídním hvězdám už má za sebou. Právě proti Plekancovi se postavil „doma“ na Kladně 10. prosince loňského roku. „Myslím, že jsme se tam potkali, ale kolikrát to v tom fofru ani nezaznamenáte. Ale všímáte si takového hráče, chcete se od něj učit. A díváte se na něj. Přece jen odehrál tisíc zápasů v NHL. Je to ikona,“ vyznal se Šilhavý.

Nejvíce si cení právě jeho komplexnosti. „Dokázal to i v NHL. Je výborný směrem dozadu, má výborné vhazování. To, jak nad hokejem přemýšlí, klobouk dolů,“ smekl pomyslný klobouk.

Vsetín momentálně válí, je druhý, vyhrál šest zápasů v řadě a jedenáct z posledních dvanácti utkání. Lapač tak zítra opět bude pravděpodobně praskat ve švech a otřásat se v základech. „Bylo by to krásné. Vždy je atraktivní, když je Lapač plný. Jsou tady neskuteční fanoušci. Když je tady hodně lidí, kulisa je neskutečná,“ zve fanoušky Šilhavý.

Ten si v minulosti i zatrénoval s jinou legendou Jaromírem Jágrem, který dost možná rovněž osobně zavítá do Vsetína. „Díval jsem se na něj s otevřenou pusou. Snažil jsem se od něj co nejvíc odkoukat. Ze začátku tam byly i nějaké nervy, tím, jaká je to obrovská legenda. Jako osmiletý s ním mám i fotku. Je ale někde doma na Kladně,“ pousmál se Šilhavý, který dřív obdivoval Erika Lindrose nebo Jevgenije Malkina.