Velký bojovník tak většinou maká v nižší soutěži v barvách HC Řisuty, které v sobotu čeká zápas na půdě posledního Jindřichova Hradce.

„Samozřejmě jsem si to všechno představoval jinak. Že budu hrát pravidelně v Kladně. Ale neberu to jako křivdu, prostě budu makat a dřít dál. Navíc i v Řisutech se toho můžu hodně naučit, jsou tady zkušení hráči, kteří hrávali velký hokej," vypráví mladíček.

Řisuty hlavně doma září, ve středu porazily dalšího favorita Kobru Praha, teď naopak nechtějí podcenit Jindřichův Hradec. „Hlavně toho se musíme vyvarovat. Ono vítězství nad Kobrou je skvělé, ale mockrát nás tam podržel brankář Honza Ilašenko a pak nám tam padly dva góly. Takže výsledek fajn, ale v Hradci to podcenit nesmíme. Každý vás může překvapit, když nejste dost připraven," je si vědom Šilhavý.

Ten zatím v Řisutech nastřílel 7 gólů a přidal 17 asistencí, je na třetím místě v bodování klubu. „Ale i tady je to horší než jsem čekal. Šancí mám hodně, ale trochu mi svazuje ruce to, že jen když se mi bude gólově dařit, tak mám šanci se chytit v Kladně. Až dostanu víc klidu na hokejku, půjde mi to i v Řisutech víc," myslí si.

V sobotu bude z Kladeňáků v sestavě týmu ze Slánska osamocen. Martin Čurda teprve doléčuje zranění, zraněn je čerstvě ze středy i Václav Kolářík.

A jak by podle Šilhavého dopadlo vzájemné měření sil Kladna a Řisut?

Do tohoto srovnání se mu moc nechtělo, prý je to těžké posoudit. Jenže kdo jiný to posoudí než právě Vojtěch Šilhavý, který se pravidelně pohybuje v obou mužstvech?

„Dobrá. Tak Kladno by pochopitelně asi vyhrálo. je to špičkový tým první ligy, jsou tam hráči, kteří mohou trénovat pravidelně každý den. Možná by to byl i debakl," usmál se.