„Teď mi to tam padlo, předtím jsem ale snad dva zápasy nebodoval," poznamenal druhý nejproduktivnější hráč domácích a dodal, že od prvního gólu duel kontrolovali.

Od začátku utkání byl s výkonem svého týmu spokojený. „Měli jsme převahu, hráli jsme týmově a musím klukům poděkovat, jak jsme to zvládli," řekl a dodal, že tentokrát byli oproti jiným zápasům i dost produktivní.

Na druhou stranu soupeře do šancí moc nepouštěli. Některé branky ale padly za záda brankáře hostů šťastně. Třeba zrovna jeho gól na 2:0. To zpoza branky přihrával puk, který zapadl do sítě od gólmanovy hole.

Podle Šilhavého nebylo komplikací ani snížení na 2:1 ze závěru druhé části. Byl to on, kdo na začátku třetího dějství přidal bekhendem třetí gól Buldoků.

„Pak už jsme to dohráli v klidu. Řekli jsme si, že nebudeme riskovat a budeme čekat na šanci," prozradil s tím, že se v mladém týmu Řisut cítí výborně.

„Moc rád bych se ale probojoval zpátky na Kladno. Musím dřít, dřít, dřít a čekat na šanci," řekl borec, jenž je kmenovým hráčem Rytířů.

Ve středu 4. listopadu hrají šestí Buldoci na ledě prvního Kolína.  

Řisuty – Trutnov 5:2.
Branky: 20. Kužel, 34., 43. Šilhavý, 46. Náprstek, 58. Kos – 38. Ukhin, 50. Fedulov. Třetiny: 1:0, 1:1, 3:1.
Řisuty: Ilašenko – Kolářík, Kužel, Babický, Muláček, Bílek, Kašák – Náprstek, Kos, Sladký – Záleský, Brém, Fortelka – Šilhavý, Slavíček, Čurda – Kalla, Arnošt, Butor.