Úvod patřil sice Němcům, ale Rytíři kromě Daleckého s Eberlem nasadili prakticky všechny své aktuálně nejlepší hráče a proti dobře hrajícímu sokovi ještě do přestávky otočili skóre díky rychlé souhře Patery s M. Hořavou v přesilovce a poté rychlé ráně výtečného Kuchlera, jenž se celý zápas evidentně bavil hrou s mladíky Machačem a Havlíčkem.

Také ve druhém dějství byli Kladeňáci mírně lepší, i když ani oni se chybám nevyhnuli. Nejprve Patera napravil nepovedené sólo Tenkráta, a když vzápětí Furchner korigoval, připravil si odpověď druhý Hořava, Petr a bylo to zase o dvě branky.

V posledním dějství Kladno prohospodařilo 64 vteřin dlouhou přesilovku pět na tři a další výhody a v závěru samo inkasovalo po pěkném průniku Haskinse. Na rozdíl od pátečního duelu ale domácí power-play soupeře ubránili a podruhé v přípravě vyhráli.

Trenér Zdeněk Vojta sice výsledkům z přípravy nepřikládá velkou důležitost, přesto konstatoval, že zápas protii Wolfsburgu se mu zatím líbil nejvíce. Přiznal také, že kádr už se razantně zúžil. Opustili ho obránci Jakovlevs, Kasík a Malý, i útočníci Pečura, Buc a Pance.

"Zatím se udržel Havlíček, v pondělí pak čekáme ještě dva kvalitní obránce, kteří by měli být skutečnými posilami. Na jména si ale zatím počkejte," usmál se Vojta a doplnil, že je možný také příchod dvou útočníků. Jedním z nich je Jan Hlaváč.

Rytíři Kladno – Grizzly Adams Wolfsburg 4:3 (2:1, 2:1, 0:1). Branky a nahrávky: 6. M. Hořava (Patera), 20. Kuchler (Havlíček, Procházka), 33. Patera (M. Hořava, Tenkrát), 38. P. Hořava (Kuchler) – 2. Rosa (Moore, Bassen), 33. Furchner, 57. Haskins (Furchner) Rozhodčí: Ondráček, Dundr – Koželský, Frühauf.

Kladno: Chábera – Černošek, D. Růžička, Doudera, Jankovič, L. Procházka, P. Hořava – M. Hořava, Patera, Tenkrát – Treille, Dragoun, Lukáč (33. Strnad) – Machač, Havlíček, Kuchler.

Wolfsburg: Dshunussow – Palin, Keller, Kohl, Alt, Wurm, Likens, Broclehurst – Milley, Haskins, Höhenleitner - Moore, Rosa, Bassen - Polaczek, Fauser, Furchner - Danner, Pohl, Mayer.