„Naši hráči podali fantastický výkon, smekám před nimi. Poslední dva měsíce hrajeme na tři lajny, stále je někdo zraněný. Patří jim velký dík," dodal už vážně Mach, který se nebojí, že mu vyřazení budou v rodišti zazlívat.

Tušíte, co vám teď řeknou v Kladně, kde stále bydlíte?

Až přijdu u nás do hospody, tak mě to asi bude něco stát. Mám v Kladně hodně fanoušků, kteří nám to přáli. Do hospody, kde bydlím, chodí jeden veliký fanoušek Kladna a od něj jsem dostal zprávu, že nám gratuluje.

Neohrozí to vaše přátelství s trenérem Kladna Lidickým?

S Jindrou Lidickým bydlím v jedné ulici a vycházíme spolu úplně v pohodě. Jsme kamarádi už odmala.

Ale jeden z vás je šťastnější…

To je sport. Nemůžeme oba vyhrát, to bychom museli trénovat spolu (úsměv).

Vyhráli jste všechny tři domácí zápasy, byl to základ postupu?

Musíme pochválit naše fanoušky. To, co předvedli, to bylo parádní. V Kladně by se měli stydět, protože tady přišlo dvakrát víc lidí. Bylo to famózní. Ke konci jsme sotva mleli, docházely nám síly, ale diváci nám pomohli a vyburcovali nás.

Kde vezmete síly na Jihlavu?

To nevím. Budeme to ždímat. Měli jsme parádní letní přípravu, kluci jsou na to připravení a vydrží to.

Sedí vám role outsidera? Už loni jste potrápili Chomutov.

Sedí nám, když soupeř chce hrát hokej. Kladno nezalezlo dozadu a jen nás neřezalo, i když taky umí přitvrdit. Vyhovovalo nám, že chtěli hrát hokej.

V jednu chvíli jste to měli nahnuté s postupem do předkola a teď jste už v semifinále…

Kdyby mi tehdy někdo řekl, že se dostaneme takhle daleko, tak mu dám dýchnout, jestli nemá v krvi nějaké promile (smích). Asi bych ho poplácal po rameni a řekl mu, že je blázen. Měli jsme splněno už tím, že jsme se dostali mezi nejlepších osm. Jdeme dál s pokorou. S Jihlavou jsme letos nevyhráli ani jeden zápas, je to pro nás nepříjemný soupeř, na kterého neumíme. Ale je to play-off.