Pavel Skrbeknaházel po duelu s Litvínovem fanouškům své hokejkya mnozí vytušili, že ho na kladenském ledě letos vidí naposledy. Zkušený, největšía nejsilnější obránceKladno skutečně opustí a zamíříá do své tradiční destina posledních sezon - Skandinávie.

Podle serveru Rytířů to bude téměř jistě Finsko.„Už to tak vypadá na 95 procent,“ uvedl Pavel Skrbek s tím, že jméno klubu zatím neřekne, může se totiž ještě změnit.„Může se to do konce víkendu třeba ještě změnit a může se ozvat někdo jiný. Momentálně mám výbornou nabídku od jednoho z finských klubů.“

Za Kladno stejně nechtěl odehrát celou sezonu a veřejně to vyhlásil už před začátkem ročníku. Stejně jako spoluhráč Miloš Hořava, který po duelu v Karlových Varech zamířil do Švýcarska.„Já jsem věděl, že to takhle bude už od začátku,“ řekl i nyní bez rozpaků.

Skrbek Kladno posílil na úvod extraligy už v ročníku 2008/2009. Také tehdy Kladno skvěle odstartovalo, s posilami jako Skrbek, Tenkrát či Majeský vyhrálo pět utkání v řadě. I teď se docela daří a zdá se, že by ani odchod zkušeného zadáka nemusel být fatální, i když náhradu zřejmě klubové vedení vzhledem k nedostatečnému počtu obránců hledat musí."Před třemi roky jsme jen vyhrávali, teď jsme i nějaké zápasy prohráli. Ale sna tým pojede dál. Doufám, že kluci budou v první osmičce.Jak moc budu chybět nebo ne, to je spíš otázka pro trenéry a ukáže se to v dalších zápasech. Je tady spousta dalších zkušených hráčů a myslím, že to beze mě zas takový rozdíl nebude,“ “ dodal bek, jenž v osmi zápasech zaznamenal tři kanadské body včetně rozhodujícícho gólu do sítě Sparty.