Tým Václava Skuhravého vedl nad Buldoky po první třetině 3:0 a zdálo se, že jim přivodí další z nekonečné série jasných porážek. Nestalo se. Uzdravený tahoun domácích Vítězslav Bílek, jenž si se Skuhravým zahrál při svém krátkém karlovarském angažmá, ale i při jeho krátké návratu do Kladna (2015-16), za to vzal a ukázal, že ve druhé lize je pořád hvězdným borcem. Dal gól, další dva připravil a Řisuty nakonec vyrovnaly na 4:4.

Pochvalu zaslouží také obránci. Mladý Ondřej Volráb, jenž si také zahrál před časem za extraligové Kladno, skóroval dokonce dvakrát, Adam Zich dvakrát přihrával. Nová posila David Růžička zase ukázal svou šikovnost při vyrovnávací brance, kdy předložil ideálně puk Sebastianu Jandovi.

Kladno - Jihlava 5:2. David Růžička slaví první gól
Ani s novou výraznou posilou z Kladna se hokejové Řisuty dna nezbavily

Nervózní zápas tak skončil stejně jako první vzájemné měření na západě Čech, kde Buldoci také dotáhli ztrátu. A stejně jako tehdy získali bod navíc Chebští tentokrát po nájezdech, v nichž uspěli kromě Skuhravého také Rozhon a Čejka.

Řisuty nyní hrají opět doma, v sobotu přivítají od 18:00 hodin celek Kralup nad Vltavou. Ty v prvním kole porazily. Kralupy mají v týmu hráče známé z kladenského působení, ať už jsou to obránc Josef Zajíc junior, Martin Kehar nebo útočník Vojtěch Šilhavý.