Jágr zatím jen dohlížel na tým na střídačce, kam se postavil v úvodu druhé třetiny. Možná proto, aby z týmu sejmul tíhu v koncovce, protože Rytíři byli od začátku o hodně lepší, ale víc než dvě tyčky z první části nevytěžili. I kvůli zbytečným faulům, na které si tým po změně některých pravidel musí zvyknout.

Na fauly ale nakonec doplatili hosté. Ve druhé části Raška zbytečně atakoval lokte Vildumetze a pětiminutovou přesilovku využil právě Vampola gólem, který by mohl aspirovat na Zlatou hokejku. Projel středem mezi obránci a zavěsil mezi nohy výtečného brankáře Danečka.

Až pak se Kladno uvolnilo, začalo dávat další góly a jedinou komplikaci mu zavinil jeho odchovanec Rudovský, když ve 46. minutě snížil na 2:1. Jenže hned vzápětí zase pláchl Vampola a ještě předložil Strnadovi do jasné koncovky.

Kromě Vampoly byly vidět i další posily. Obránce Říha dával na 2:0, Kanaďan Nash si připsal dvě asistence. Premiéru v A týmu si odbyl mladičký Šimon Jelínek. Kluk, který dosud chodil po zimáku v rytířské zbroji jako maskot klubu, teď válel první ligu.

Domácí kouč David Čermák kvitoval vstup jeho týmu do utkání, ale mrzelo ho, že z toho nepřišel ani jeden gól. "Potom přišlo několik zbytečných vyloučení, tam jsme ztratili tlak, ale ve druhé třetině se to zase otočilo. Pomohla nám k tomu pětiminutová přesilovka. První gól nás uklidnila zápas už jsme kontrolovali," mínil.

Hostující Jiří Juřík nebyl spokojen s výsledkem ani s předvedenou hrou. "Měli jsme od začátku do konce problémy se založením útoku, potom se vyskytly nedostatky v obranném pásmu. Výsledek je nakonec tedy takový, jaký je," konstatoval.

Rytíři Kladno – Frýdek-Místek 4:1 (0:0, 1:0, 3:1). Branky a nahrávky: 37. Vampola (J. Říha, Nash), 42. J. Říha (Kubík), 46. J. Strnad (Vampola), 56. Kubík (Vampola, Nash) – 46. Rudovský. Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Kotlík, Zídek- Vyloučení: 7:4, navíc Raška FM) 5+OK. Využití: 2:1. Diváků: 2125.


Kladno: Cikánek – Svedlund, Nash, Říha, Hořava, Zelingr, Kehar, Zajíc – Strnad, Vampola, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Bláha, Zikmund, Hajný – Vildumetz, Machač, Jelínek.

Frýdek-Místek: L. Daneček – Žovinec, Hrachovský, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, D. Stránský, Adámek – Raška, Mikulík, Kofroň – Rudovský, Peterek, Martynek – Christov, Przybyla, Klimša – J. Kalus, Motloch, Kaukič.

Kladno - Frýdek-Místek