„Máme vlažné začátky, máme málo hráčů před bránou soupeře, vůbec nestřílíme, a když, tak gólmani vidí. Na tomhle musíme zapracovat,“ komentoval prvních čtyřicet minut Říha, nicméně jeho obávaná rána skončila v závěru druhé třetiny v síti i bez clonění – prostě výborného Aleše Stezku propálil. „To potěší každého hráče, psychika jde nahoru. Zvlášť když hrajete poprvé po zranění a já toho ani moc nenatrénoval, byl jsem třikrát na ledě,“ vyprávěl startér kladenského obratu v Ústí.

Přiznal ale, že fyzicky měl dost. „Na konci jsem umíral a říkal trenérovi, ať vezme oddechový čas. Prostě jsem mlel z posledního,“ usmál se obránce.

A jaký byl recept na obrat v závěrečné části? „Po druhé třetině jsme si řekli, že to musíme nějak zlomit a povedlo se. Šli jsme víc do brány, zjednodušili hru a prostě nám to tam napadalo,“ oddechl si někdejší prvoligový bodový rekordman mezi obránci.

Právě obranu nezapomněl pochválit, protože Ústí, ač po posílení kádru čtyřikrát v řadě vyhrálo, do mnoha šancí nepustila. „Celkem slušně jsme si to hlídali. Beci dobře bránili, útočníci dobře dobruslovali svoje hráče.“

Říha odehrál zápas s litvínovským hostem Davidem Šestákem, a přestože se neznali, part zvládli. „Bylo to docela dobré, fajn spoluhráč.“ 

Jan ŠEJHL