Kladno to nemělo na půdě Guliverů, jak si brněnský tým říká, vůbec snadné. Prakticky pořád prohrávalo, jednou dokonce o dvě branky 2:4.

Ale mohlo se spolehnout na skvělé přesilovky, v zápase využilo všechny tři, které mu Brňané nabídli. Jednou se trefila i největší letní posila z Mladé Boleslavi – Tadeáš Chroust.

Deset minut před konce vyrovnal zmíněný Tomášek a ten také rozhodl prodloužení. V něm si mládežnický reprezentant nejprve vykoledoval trestné střílení, které ale Novák poslal jen do tyčky. Následně si Tomášek došel pro další faul a sám přesilovku využil na konečných 4:5. Dokonalá premiéra mezi muži. „Vyšlo mu to, ne nadarmo je v reprezentaci,“ usmíval se trenér Dušan Přívara, k výkonu týmu ale výtky měl.

„U některých hráčů byla vidět nervozita, ale postupně jsme sklepávali a výkon se lepšil. Byly tam ale věci, které se nám nelíbily a na jejich odstranění musíme zapracovat. Nechceme hrát dobře jen když nám teče do bot. I když v tomhle je tam oproti loňsku zlepšení a bylo vidět, že nabrané zkušenosti nám při obratu skóre pomohly,“ mínil Přívara, jenž po druhé třetině stáhl hru na dvě formace a mužstvo se tak lépe dostalo do tempa.

Ještě těžší prověrka čeká Kladno v sobotu 9. září, kdy v hale Bios přivítá loni superligové Otrokovice. Začíná se v 18 hodin.

Sokol Brno - Kanonýři Kladno 4:5 pp (2:1, 1:1, 1:2 – 0:1). Branky a asistence: 5. Kadlec (Valeš), 17. Matula (Černoch), 26. Matula (Černoch), 45. Matula (Černoch) - 10. Procházka (Tad. Chroust), 25. Tad. Chroust (Veselý), 47. Fojtík (Tom. Chroust), 50. Tomášek (Tad. Chroust), 64. Tomášek. Rozhodčí: Brus, Sladký. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:3. Střely: 18:27. Diváků: 86.

Sestava Kanonýrů: Janoušek - Kuchynka, Veselý, Stůj, Tomášek, Spurný - Procházka, Chroust Tom., Chroust Tad. - Novák, Pfaur, Fojtík - Hübner, Čika, Janda.

Hvězda kladenské sestavy Matyáš Bachmaier scházela v Brně kvůli povinnostem v reprezentaci ČR U23. A o víkendu si vedl perfektně: připsal si hned tři góly při remíze se Švýcary 4:4 a porážce se seniorskou reprezentací Německa 3:6.