Jak řekl vedoucí rakovnického týmu Vladimír Soukup, takový hokej prý ještě v podání Rakovníka neviděl a všichni byli mile překvapeni. Další tři body pomohly svěřencům Tomáše Bodingera, jehož náročná příprava se začala pomalu projevovat, k posunu v tabulcekrajské ligya na první Jesenici chybí Rakovnickým pouhé tři body.

HK LEV Slaný – HC Rakovník
3:10 (1:2, 1:4, 1:4)

V osmé minutě to všechno začalo, když exkladenský a exřisutský bekVyskočil našel Kozáka, který se už také konečně zapojil a hned dal svůj nezadržitelný premiérový gól – 0:1.

Další padnul po ose Mikeš, Douda, Klaus – 0:2. Do konce třetiny se podařilo Slanému pochybné rozehrávce Rakovníka snížit – 1:2. Sice nepříjemný gól do šatny, ale hned v úvodu další dvacetiminutovky našel Krejčí Ambroze, ten zase Kounovského a už to bylo zase o dva góly.

Rakovník hrál vesele dál a Ságner si dovolil samostatnou akci, při níž si pohrál v roku se dvěma beky, poté objel branku a než se brankář stihl přemíéstit, měl puk u tyčky – 1:4. Pak se k puku doslai po delší době domácí, jen díky nepřesné přihrávce Rakovníka a chybu potrestali – 2:4.

Ve 29. minutě vyslal Klaus Mikeše a domácí sklopili hlavu po páté. Největší lahůdka celého zápasu přišla z hokejky Doudy, který ač byl nervózně v očekávání svého potomka, přesto na zápas odjel a trefil se hned dvakrát. Zpět k jeho parádičce. Po tom, co rakovnický kapitán projel mezi slánskými hráči slalom a už chtěl vystřelit, gólman domácích upadl, skórovat za těchto okolností by bylo dost „srabácké“, proto se Douda s pukem vrátil, znovu obehrál bránicí hráče a nekompromisně zavěsil – 2:6.

Třetí třetina byla až legračně produktiní, hlavně v poslední minutáži. Ale popořadě. Když dal po nahrávce Kříže Kozák svůj druhý krásný gól na 2:7, korigovali, ale vysloveně jen napatrně, domácí výsledek na 3:7.

V 58. minutě se Douda dočkal druhé trefy, když mu puk předal Kotál. Na tribuně byla slyšet od rakovnických fandů velká spokojenost. To ale nebylo všechno. Z lavičky se ozývalo „dáme jim desítku“. Jenže do konce zápasu chyběla přesně jedna minuta. Rakovničtí borci byli ale rozjetí a dokázali to. Klaus přistrčil Lipoldovi – 3:9 a v čase 59:50 zařídil poslední gól, stejně jako první asistenci tohoto zápasu Vyskočil – 3:10.

Branky a nahrávky: 20. Kuřítko (Bečvář, Kubinčák), 28. Kuřítko, 59. Šelicha - 9. Kozák (Vyskočil), 12. Klaus (Douda, Mikeš), 21. Kounovský (Ambrož, Krejčí), 24. Ambrož, 29. Mikeš (Klaus), 40. Douda, 54. Kozák (Kříž), 58. Douda (Nosek), 59. Karel (Lipold, Klaus), 60. Vyskočil (Kounovský, Ságner). Rozhodčí: Lukavský - Větrovský, Müller. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. Diváci: 70.

Slaný: Vaňous- Málek, Zuska, Bečvář, Banič, Dvořák, Kouřil - Hoffmann, Průcha, Lapáček, Kubinčák, Alexa, Novák, Krégl, Šelicha, Adajev, Jeschke, Rousek, Matějka, Kuřítko.

Rakovník: Jirátko- Karel, Kotál, Kříž, Mikeš, Douda, Vyskočil, Ambrož, Kounovský, Šmíd, Ságner, Nosek, Opat, LIpold, Klaus, Gebhart, Krejčí, Kozák, Gril.