Příbramský tým se pro nadstavbovou část soutěže posílil o čtyři hráče. Přišli obránce Michael Procházka (Písek), Karolis Sveikauskas (Ústí), útočníci Jakub Bican (Písek) a Martin Holý (Klatovy).

Kromě litevského reprezentanta se už všichni divákům v Příbrami představili v posledním utkání základní části.

Naopak Slánští zřejmě nemohou počítat s Josefem Zajícem, který u nich sezonu začal a nedávno se do sestavy vrátil. „Mám teplotu, zřejmě hrát nebudu. Navíc trénuji děti, takže v neděli bych stejně nemohl,“ hlásí velezkušený borec.

Stát proti sobě ale budou dva kladenští trenéři. Příbram vede Miroslav Mach, jenž zde kariéru končil a přesunul se sem zpět z Ústí, kde loni vedl extraligový tým. Proti němu bude další bývalý vynikající hráč Jan Novotný, který si vyzkoušel v extralize také angažmá, i když v Kladně to bylo už před pár roky (1998). „Ale po dobu, co jsem ve Slaném nebyl, udělal s mužstvem hodně práce,“ vysekl mu poklonu Josef Zajíc.

Trenér Miroslav Mach vedl příbramský tým až v posledních deseti zápasech, v nichž tým sedmkrát vyhrál, dvakrát došel duel k samostatným nájezdům a jen jednou prohrál.

I proto bude pro Slaný těžkým oříškem. „Určitě jsou favorité. Nám se po loňském pádu tým rozpadl a budujeme nový. Hlavně jsme se chtěli dostat do play-off a teď už je jen na nás, zda soupeře potrápíme. To víte, že bychom chtěli,“ říká Jan Novotný, jenž spoléhá na skvělého brankáře Vaňouse a kapitána Průchu. „Vaňous je základ, Průcha zase správný srdcař a výborný hráč. Na jeho lajnu se Šelichou a Pavlíkem v sezoně spoléháme nejvíc,“ dodal Novotný.

První zápas se hraje v sobotu 14. února od 17 hodin ve Slaném, odveta je o den později v Příbrami.

Vyřazovací boje se hrají na dvě utkání. O postupujícím rozhodují body z obou utkání, pokud jich soupeřící týmy nasbírají stejně, rozhodne skóre z obou duelů. V případě shodného i brankového poměru následuje po skončení druhého zápasu pětiminutové prodloužení se „zlatým“ gólem, případně samostatné nájezdy.

Jak spolu letos hráli?
8. kolo: HK Lev Slaný – HC Příbram 3:4 (2:1, 0:1, 1:2) 9. Průcha (Málek), 12. Hybš (Lacina), 59. Řehoř (Málek) – 16. Vaněk (Trč), 35. Peterka, 52. Hrala (Mikeska), 55. Bauer (Tecl). Rozhodčí: Doubek – Hrčka, Beneš. Vyloučení: 15:9, navíc Málek (SLN) a Staňo (PRI) 10 min.
19. kolo: HC Příbram – HK Lev Slaný 5:2 (1:0, 2:0, 2:2) 8. Tecl (Hájek), 31. Anděl, 35. Hrala (Mikeska), 53. Jobek (Mikeska), 59. Mácha – 44. Šelicha, 53. Lacina (Kouřil). Rozhodčí: Mrázek – Fůs, Hrčka. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:0.

Rudolf MUZIKA, Jan HÁJEK