HK Lev Slaný - HC Příbram 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Domácí překvapili posíleného soupeře nasazením Josefa Zajíce, jenž kvůli nemoci hrát neměl. Zkušený veterán se podílel přihrávkou na první brance, ktetou vstřelil obránce Spilka už ve 4. minutě. Brzy po něm se prosadila elitní řada Slaného, když Pavlík zakončil po akci Průchy. Na tenhle zásah ještě Příbram brzy odpověděla, ale chleba se lámal až ve druhé třetině.

V té prosadil opět Zajíc a po něm ještě Eitler, jenž to letos zkoušel i v přípravě áčka Kladna a poté v I. lize v Berouně. Hosté vedení exkladenským koučem Miroslavem Machem si ale nejvíc zavařili v samotném závěru utkání, kdy v oslabení dostali další dvě branky a odvezli si pořádný debakl.Ten snižuje jejich šance na postup na minimum, i když asistent kouče Slaného Martin Vejvoda nahradivší pracovně zaneprázdněného Jana Novotného úplně jásat nechtěl. "Nebudeme už mít Pepu Zajíce, jistý není ani start Jaroše, Řehoře a Spilky, jenž přišel o tři zuby. Navíc Příbram se ocitne v naší dnešní roli, nebude mít vůbec co ztratit," řekl mladší bratr někdejšího mistra světa Otakara Vejvody.

Ten před výkonem svých svěřenců smekl. "Proměňovali jsme šance, padali do střel, to byl základ úspěchu. Také nám trochu pomohl rozhodčí, to se stává," přiznal Vejvoda.

Branky: 4. Spilka (Zajíc), 7. Pavlík (Průcha), 25. Zajíc (Eitler), 37. Eitler (Průcha), 49. Šelicha, 58. Průcha, 59. Jaroš (Zajíc) - 9. Anděl (Bican).

Tomáš Pospíchal, Rudolf Muzika