Bývalý výborný kladenský ligový hráč ověnčený řadou titulů přitom na střídačce v sobotu scházel kvůli pracovnímu zaneprázdnění a nahradil ho syn další kladenské legendy Martin Vejvoda. Slaňáci ale odehráli doma úžasný zápas a vyhráli 7:1. Bylo jasné, že v neděli se při systému play-off krajského přeboru, kdy rozhodující body v zápasech, případně skóre, už těžko o postup přijdou. „Trochu jsme se báli, protože jsme v sobotu přišli o zraněného Spilku, hrát nemohl ani dorostenec Jaroš a hlavně Pepík Zajíc. Soustředili jsme se hlavně na uhájení skóre,“ přiznal Novotný po porážce 2:3.

A kde se v mužstvu vzala taková kvalita a euforie, že po šestém místě v základní části porazili třetí a hlavně o čtyři hráče posílenou Příbram? „Řekl bych, že se to v nich nevzalo, oni to v sobě měli. Jsou to dobří hráči, naopak Příbram byla dost nervózní,“ tvrdí Novotný.

Slánské v semifinále čeká ještě větší favorit – Kutná Hora. Série začne opět v sobotu 21. února na ledě HK lev (17), o den později se hraje od 18 hodin v Kutné Hoře. „Oni prohráli v sezoně snad dva zápasy, oddíl i město chtějí nekompromisně zpět do druhé ligy. Jsou obrovským favoritem, ale my se máme od čeho odpíchnout. Výkon postavíme na základech ze série proti Příbrami a uvidíme,“ usmívá se šibalsky Jan Novotný.