Slaný posílil Jan Kruliš, Rakovník zase Kounovský, oba bývalí borci Kladna. Po nemoci se vrátil do sestavy střelec Rakovníku Ullrych (hostuje z Řisut), který sice celý zápas neodehrál, ale jeho dvě trefy významně přispěly k úspěchu hostů.

UHK Lev Slaný – HC Rakovník na nájezdy 3:4 (0:0, 3:3, 0:0)

V první minutě měli domácí hokejisté o něco navrch, ale Rakovník se po chvilce probral a vnutil soupeři svou hru. Převaha hostů byla znatelná, ale střelba byla nepřesná a nebo nedůrazná. Ve 14. minutě hráli Slánští přesilovku pět na tři, ale Rakovník si v čele s Krásou branku ohlídal. O čtyři minuty později to byli pro změnu hosté, kdo mohl těžit z přesilovky, ale největší šanci Douda neproměnil.

Hned ve 2. minutě druhé třetiny potrestal Šelicha špatnou rakovnickou rozehrávku, netrvalo to ale dlouho a Ullrych po samostatné akci bombou prostřelilBurgra – 1:1. Hra se přelévala ze strany na stranu, Slaný nastřelilo tyč a vzápětí se ujal puku Skružný, jenž sám postupoval na branku, ale nedal. V další šanci se ocitl Douda, který rovněž neproměnil. Rakovničtí dál tlačili a po krásné akci na jeden dotek, do které se zapojili Kounovský, Douda a Ullrych, akci úspěšně zakončili svým druhým gólem – 1:2. Šest minut před koncem po hrubé chybě soupeř srovnal – 2:2. Rozjetý Rakovník se ale nezalekl a i přes to, že hrál v oslabení, vytvořil si slibnou šanci, ze které dokázal proměnit svůj samostatný nájezd Douda – 2:3. Radost neměla dlouhého trvání, protože o minutu později už bylo srovnáno, když Slaný potrestalo špatnou rozehrávku hostů – 3:3.

Třetí třetina byla hlavně díky dlouhé přesilovce pět na tři ve znamení rakovnického tlaku. Velkou příležitost měl Rambousek, ale branku netrefil. V 53. minutě Rakovník přece jen skóroval, ale gól nebyl uznán. „Stane se to, rozhodčí udělali dvě chyby, ale jinak pískali dobře. Puk šel od ramene brankáře do branky, ale vzápětí sudí zapískal, takže spadl za čáru po odpískání. Pak byla ještě jedna podobná akce, ze které rozhodčí gól opět neuznal,“ přiblížil dva důležité momenty vedoucí Rakovníku Vladimír Soukup. Do konce zápasu jeho tým už nic nevymyslel, ale udržel soupeře pod tlakem a výsledkem byly nájezdy.

Ty hostující proměnili pěkně Kounovský i Hoffmann, zatímco Krása při pokusech Průchy i Kruliše neinkasoval a Rakovník získal bod navíc.

„Myslím si, že zápas splnil očekávání. Na to, že jsme tři týdny neměli žádný zápas, se hrálo v ostrém tempu celých šedesát minut. V kabině jsem také říkal klukům, že za tenhle výkon se nemusíme stydět. Byl to od začátku do konce bojovný výkon,“ řekl hrající kouč Slaného Radek Hlavatý, jenž oslavil v den utkání 29. narozeniny.

„Vítězství bylo zasloužené. Klobouk dolů před klukama, hráli opravdu dobře,“ hodnotil utkání Soukup.

Branky a nahrávky: 22. Šelicha (Hlavatý), 35. Šťastný, 39. Hnátek (Hildebrand) - 25. Ullrych, 32. Ullrych (Douda, Kounovský), 38. Douda (Buriánek, Banič), rozhodující nájezd Kounovský. Rozhodčí: Čáp - Zmeškal, Kučera. Vyloučení: 11:9, navíc Průcha (S) a Buriánek (R) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 100. Střely na branku: 23:40.

Slaný: Burgr - Kruliš, Spilka, Kraček, Hlavatý, Málek, Šťastný - Pavlík, Průcha, Frolík M. - Novák, Krégl, Šelicha - Rousek, Hnátek, Frolík T. - Hildebrand, Chvoj, Voráček.

Rakovník: Krása – Banič, Mikeš, Kounovský, Buriánek, Douda, Hošek, Krejčí, Vobr, Skružný, Rambousek, Brejník, Kotál, Hoffmann, Ambroz, Ullrych, Ságner, Gebhart.

Kamila HEJDOVÁ, Martin AUGUSTIN