Přítomnost zahraniční televize byla velkou událostí i pro klub. „Pro slánský hokej je to obrovská reklama,“ řekl k tomu manažer Miloš Fiala a pokračoval: „A nejen pro hokej, ale pro celé Slánsko. Kdy sem přijede natáčet japonská televize? Je to ro nás velká čest.“

Samotný zápas přinesl spíše velký boj než hokejovou krásu. Z prvních bodů v sezoně se nakonec po výhře 3:2 až po nájezdech radovali slánští hráči. Góly začaly padat až od druhé třetiny. Slaný po brankách Hnátka a Kračka dvakrát vedlo, ale nejprve Šimánek a po něm i Peterka dokázali vždy náskok dorovnat. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů. V nich exceloval slánský brankář Vaňous, který za svá záda nepustil ani jeden ze tří zlonických pokusů. O vítězství Slaného tak rozhodl ve druhé sérii jediným proměněným nájezdem Martin Vejvoda.

Trenér vítězného týmu Jan Novotný ale příliš spokojen nebyl. Jeho tým sráží hlavně neproměňování vyložených příležitostí. „Za dva zápasy, což je šest třetin, jsme dali jen tři góly. To je hrozně málo a nedá se na to vyhrávat. Šance přitom máme,“ řekl Novotný.

Branky: 27. Šimánek (Peterka, Langr), 48. Peterka (Drholec) - 23. Hnátek (Frolík), 36. Kraček (Aschenbrenner, Průcha), roz. nájezd Vejvoda. Rozhodčí: Čáp. Třetiny: 0:0, 1:2, 1:0.

Zlonice: Koukolíček - Polcar, Dvorník, Palivec, Šimánek, Langr, J. Pospíšil, Kratochvíl, Peterka, Drholec, Fencl, Podracký, Dušek, Moutelík, Suchopárek, F. Pospíšil, Faltus, Čermák.

Slaný: Vaňous - Kříž, Málek, Aschenbrenner, Kraček, Homonický, Zelenka, Petráček - Pavlík, Průcha, Šelicha, Lacina, Zajíc, Vejvoda, Hnátek, Rousek, Frolík, Hanzlík, Škripko, Kiribuchi.