Slavia se trápí doma, Kladno celkově. Ale ve čtvrtek se předposlední tým extraligové tabulky připravil na utkání lépe.

Rozhodl ho prakticky už v úvodu, když zejména v první desetiminutovce na ledě dominoval. A našel i netradičního kanonýra – Jiřího Kuchlera. Ten se prosadil nejprve po další hezké spolupráci čtvrtého útoku a poté i jako nové křídlo speciální Paterovy přesilovkové formace. Těžil hlavně ze svého důrazu a šikovné střelby bekhendem, padly tak oba jeho zásahy.

Následně Kalla po svělém uvolnění Tomana objel nebohého Nerudu a ještě víc Kladno uklidnil, a když už Slávisté v úvodu druhé části přidali, ujel jim Frolík a těsně k tyčizvýšil.

Jediná zápletka přišla chvíli nato, když Kaberle trefil bombou tyčku, následně upadl a z brejku prolomil domácí střelecké prokletí Pražanů L. Havel.
Jenže z dramatu nic nebylo, vzápětí se trefil tečí Divišova nahození Patera a poté zužitkoval další ránu Frolíka dorážkou Stieler.Už před jeho trefouNerudu stejně jako před nedávnem v Kladně střídal Furch.

"Snad nás mladíci vytáhnouz bahna, hrají dobře," komentoval kladenský kapitán Pavel Patera, podle něhož rozhodlo, že hosté přečkali jindy silný úvod Pražanů a naopak sami k jejich velkému překvapení třikrát udeřili.

Za stavu 1:6 se poslední třetina jen dohrávala a víc byli vidět slávisté. Nejprve negativně, když sérii ostrých zákroků vyhrotil Kolařík loktem do obličeje Bílka, jenž odjel z ledu v krvi. Domácí borec dostal dodatečně trest do konce utkání a možná ho čeká disciplinárka.

Následně pak Vašíček dorážkou v přesilovce udělal radost hrstce diváků v obrovské aréně.Vypadala ještě hůř, než tristní návštěvy na domácí kladenské televizní duely."Uvidíme, jestli nás tato výhra nakopne, protože my jsme jako den a noc. Jednou zahrajeme výborně a podruhé jsme zase špatní. Kdyby jsme věděli proč to je, tak pořád vyhráváme," dodal se smíchem Pavel Patera.

Petr Kasík,asistent Kladna, mužstvo tentokrát pochválil. "Psychicky jsme to dneska zvládli, nepodlehli jsme žádné depresi po minulé porážce s Vítkovicemi. Ale zase na druhou stranu bych chtěl říct, že jedna vyhraná bitva nedělá válku. Musíme pokračovat v takových výkonech," říkal v dobré náladě.

Jeho protějšek Jiří Čelanský byl mrzutý: "Jedním slovem všechno špatně. V první třetině nepokryjeme žádného hráče, neuděláme jediný souboj. V tom jsme pokračovali až do konce zápasu, takže se těžko hledají nějaká pozitiva. Co jsme si řekli před zápasem, tak jsme absolutně nesplnili."

Podobně viděl duel i slávistický kapitán Josef Beránek. "Mrzí nás, že jsme prohráli, inkasujeme laciné góly. Když si vytvoříme šanci, tak se strašně nadřeme. Těžko říct proč nám to doma nejde, kdyby jsme to věděli, tak na tom můžeme pracovat.

Slavia – Kladno 2:6 (0:3, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Havel (Vondrka, Červenka), 57. Vašíček (Havel, Červenka)- 6. Kuchler (Stieler, Toman), 10. Kuchler (Patera), 16. Kalla (Toman, Horna), 27. Frolík (Kalla, Mudroch), 29. Patera (Diviš, Tomajko), 32. Stieler (Frolík, Mudroch) . Rozhodčí: Minář, Mikula – Lederer, Gebauer. Vyloučení: 11:6, navíc Kolařík (Sla) 5 + DKU. Využití: 1:3. Diváci: 2934.

Slavia: Neruda (od 29. Furch) – Žižka, Kadlec, Vašíček, Roth, Špelda, Drtina, Kolařík, Sloboda – Beránek, Hruška, Doležal – Červenka, Sklenář, Havel – Jelínek, V. Růžička, Vondrka – Ondráček, Endál, Čermák. Trenér: Růžička.

Kladno: Kopřiva – Kameš, Kaberle, Mudroch, Šmach, Trončinský, Toman – Diviš, Patera, Tomajko – Valský, Čurilla, Bílek – Horna, Kalla, Frolík – Eberle, Stieler, Kuchler. Trenér: Müller.