Gengel působil v mnoha klubech, za Vsetín a Mladou Boleslav si dokonce krátce zahrál extraligu. Usadil se ve Vrchlabí v I. lize, kde se mu poměrně daří (letos 10+20) a dokonce je kapitánem týmu.

„Je to trochu rapl, ale jde do brány a hodně bojuje. Může nám pomoci,“ shodují se kouč Kladna Otakar Vejvoda i sportovní manažer Milan Volf. Oba spojuje jedno – Gengela trénovali v mládežnických kategoriích.

Hrát naopak opět nemůže Milan Toman, jehož dál trápí mezižeberní sval.

Důležitou změnou v sestavě je nasazení náhradního brankáře Lukáše Cikánka od první minuty. Kopřivu nahradí podobně jako před dvěma týdny ve Varech, jenže tentokrát jednička Kladna nemá patálie s disciplinárkou, ale zůstane v pozici náhradníka.

Cikánek v extralize ještě nevyhrál ani jeden zápas, nicméně daří se mu při hostování v Berouně. A ve Varech přes pár nejistých rozehrávek chytal dobře. „S Mírou jsme o tom mluvili a přijal to v klidu. Jde o jeden zápas, o dalších trenéři nemluvili, takže je to v pohodě,“ řekl Cikánek v rozhovoru pro klubový server a dodal, že se na utkání moc těší. „Věřím, že uděláme dobrý výsledek,“ dodal.

Hokejisté Slavie ještě před týdnem upadali do marastu, pomýšlet na jejich dohnání v tabulce mohlo i Kladno. Jenže Růžičkova parta posílila a herně se zvedla. Výhra 6:1 nad Budějovicemi je toho důkazem. „Slavii jsem viděl proti Spartě, kolegové zase s Budějovicemi. Sice vysoko vyhrála, ale zápas tak jasný nebyl,“ nebojí se Vejvoda zlepšující se pohody pražského týmu, s nímž má Kladno v sezoně skvělou bilanci. Dvakrát ho porazilo v základním čase (6:4, v Praze dokonce vysoko 6:2), jednou na nájezdy (3:2).

Sportovní ředitel Kladna Milan Volf si do neděle, kdy se uzavře přestupní trh, nechá napsat na soupisku ještě další hráče, aby měl náhradu v případě nějakého zranění. Jedno jméno už prozradil, nejlepšího útočníka Berouna Davida Švagrovského. Ten sice patří Spartě, ale dohoda by měla vyjít.

„S manažerem Jardou Látalem jsem domluvený. A sháním ještě brankáře, hlavně kdyby se nedejbože Kopřivovi něco přihodilo. To platí o celém posilování kádru. My věříme svým hráčům, tým je na vzestupu a cítím v něm pozitivní myšlení, neleží na něm žádná deka. Na druhou stranu soutěž může být ještě dlouhá a zranění přijít mohou. Proto musíme mít kam sáhnout,“ dodal Volf s tím, že dokončení příchodů plánuje až na víkend. „Hlavně v sobotu na tom budu ležet,“ usmál se manažer.

Velká jména jako nedávno Daniel Branda nebo Jan Čaloun se však neobjeví, Kladno má podle Volfa zkušených medailistů ze světových šampionátů dostatek. „Přiznám, že angažování Brandy klubové kase nepomohlo. Je tam ve hře vyrovnání s Litvínovem, ale zase na druhou stranu hráč se k tom u postavil výborně a dohodli jsme se jako lidé. Čaloun se do našeho týmu podle mě nehodí, vždyť se nehodil ani Ústí. A nabídek na zámořské hráče mám dostatek, ale musíme myslet i finančně. Je složité utrácet za hráče, o nichž prakticky nic nevíme,“ dodal Milan Volf.