Kladno si v úvodu neodpustilo už tradiční hloupou chybu, na něž letos doplácí. S pukem se zbytečně mazlil Toman a následnou situaci dotáhl do gólové koncovky Vondrka (6.). Byla to vůbec první nebezpečnější akce domácích. Její zárodek byl Kopřivy, jenž lapil šanci Kafky.

Ve druhé třetině si poradil exkladenský gólman také s únikem mladého Melky. Už předtím ale odmítl zvýšit Jaškin. Také tuto část vyhráli Pražané díky jediné brance a opět byla z kategorie laciných.

Ve 36. minutě byl po nahozeném kotouči od mantinelu důsledný Doležal, jenž ho dopravil do sítě poté, co vypadl z výstroje nepozorného Cikánka. Utkání z důvodu zranění skončilo pro lajnového Peška, jehož trefil do hlavy puk vyhozený kladenským Šmachem (24.).

Také ve třetím dějství měli první gólovou příležitost Kladenští, tentokrát na Kopřivovi ztroskotal Kalla. Neškodní hosté kontaktní gól nedali a sami krátce potom inkasovali po Růžičkově nevydařené střele zápěstím (47.). Pak už domácí zápas s naprostým přehledem dovedli do vítězného konce.

Víc se dočtete ve středečním vydání Kladenského deníku.

Jiří NAGY, Rudolf MUZIKA