Rodák z Berouna Gardoň hrál od mládeže v Kladně. Za áčko mužů poprvé naskočil už jako sedmnáctiletý 19. října 1986. Na start mezi dospělými má dobré vzpomínky, Kladno tehdy porazilo ve druhé lize 4:1 Ústí nad Labem. Úspěšná byla celá sezona, když se Poldinka vrátila do nejvyšší soutěže. K tomu Gardoň pomohl 11 body (7+4) v 15 zápasech a poprvé byla k vidění úspěšná formace mladíků Zajíc, Gardoň, Slabý.

Velmi povedenou měl také sezonu 1993/94, kdy 25 brankami přispěl ke kladenskému bronzu, poslední kladenské medaili. Tehdy Kladno útočilo i na titul, ale smolně vypadlo v semifinále s Olomoucí, když ztratilo náskok 2:0 na zápasy. Gardoň tehdy hrál ve formaci s Martinem Procházkou a Davidem Čermákem a bodově konkurovali i slavné původní Blue Line Vejvoda, Patera, Mikolášek. Po sezoně odešel do německého Bad Tölzu a poté dokonce na dva roky do japonské Furukawy Denko k trenéru Otakaru Vejvodovi.

Následně se vrátil do Kladna, dal pouhé tři branky za celou sezonu a těžko někdo tušil, že Gardoň vydrží v klubu dalších osm sezon a bude mít podstatně lepší výsledky. Přes hranici 20 přesných zásahů se dostal v ročníku 2001/2002. Tehdy byl i vůbec neproduktivnějším Kladeňákem. Na záchranu extraligy to ale nestačilo.

Hned o rok později však pomáhal dostat tým zpátky do extraligy. Tehdy se stal i cenným "zbožím", když ho Kladno půjčilo na čas extraligovému Vsetínu a dostalo za něj kvalitní náhradu Petra Vampolu a Tomáše Frola.

Gardoň s Kladnem útočil jednou i na titul, to bylo v době výluky v NHL. Tým prohrál s mistrovskými Pardubicemi až po sedmém utkání čtvrtfinále, kde právě Gardoň otevřel skóre.

Poslední sezonou pro Gardoně byla 2007/08. S Kladnem se rozloučil po čtvrtfinále s Českými Budějovicemi. Jeho bilance v modrobílém dresu se zastavila na 15 sezonách, 635 soutěžních zápasech a 170 gólech. K nim přidal dalších 163 přátelských zápasů, v kterých se trefil ve 49 případech.

Patří do kruhu dvaceti hokejistů, kteří v kladenském dresu zaznamenali v nejvyšší soutěži zároveň více než 300 startů a více než 100 gólů.

V Kladně pak pokračoval nějaký čas i jako trenér mládeže. pomáhal vychovávat úspěšné borce z letošní české dvacítky jako jsou Alscher, Bareš, Židlický nebo Šapovaliv. Dnes trénuje mládež ve Švýcarsku.