„Možná to vypadalo lehce, ale tak to nebylo. Kladno opravdu maká a jsou velmi pracovití, zvlášť na jejich malém hřišti. My měli super start a to nám začátek ulehčilo. Jsem rád za celý tým, že jsme to zvládli, hlavně po sobotním utkání, kdy jsme také fárali, ale chybami jsme o zápas přišli. Nebylo jednoduché vstát a zase jít do práce, jenže máme tři body a ty jsou zlaté, protože ostatní týmy to v Kladně nebudou mít jednoduché,“ říkal zkušený borec, který v kariéře prošel téměř celý hokejový svět.

Jste rádi, že po prohře s Libercem mužstvo rychle zabralo a nováčkovi nedalo šanci?

Je to teprve začátek soutěže, porážek i výher bude víc. Nesmíme být nenažraní a jít s pokorou dál.

Byl jste hodně vidět od samého začátku, kdy jste přihrál Jerglovi na vedoucí gól a pak byl dvakrát vyloučen. Měl jste větší motivaci proti ´svému´ Kladnu?

Každý máme chuť, chceme vyhrávat. Ale pocházím odsud, takže jsem se těšil. Jsem rád, že Kladno tolika letech postoupilo a já mu fandil. Všechny kluky znám a jsem rád i za fanoušky. Udělali tady pěknou atmosféru, i když na mě také něco pokřikovali (smích). To k tomu patří.

Jak to podle vás Kladnu půjde v nejvyšší soutěži?

Mají dvě prohry, ale liga je vyrovnaná. Začátek je důležitý, ale jestli budou kluci takhle makat – a já s nimi trénoval, takže vím, že hokejem žijí, tak to půjde. Musí si zvyknout na úplně jiný level. Pak mohou porážet každého, samozřejmě kromě nás.

Takže se v extralize udrží?

Stoprocentně! Já bych byl nejraději za finále my s Kladnem. Samozřejmě si dělám srandu, protože první rok pro ně bude těžký. Ale jak znám trenéry a všechny kolem, tak udělají vše, aby extraligu zachránili.

A co vy, co čekáte od vás?

Hlavně práci. Máme na sebe vysoké nároky a víme, že bez práce to nepůjde. Ona se nám pak vrátí. Dlouhodobě nikam nekoukám, protože sezona je dlouhá.