Byla to velká bitva, která se pro Kladeňáky nastoupivší bez zatím matného Rudovského vyvíjela v duchu předešlého ústeckého mače. Zase totiž kupili dost faulů, v čemž vynikal v pondělí výborný Procházka. V půlce zápasu měl už tři a jeden domácí potrestali ranou Brože. Když se v úvodu druhého dějství trefil ostrošutér Ústí Tůma, klesly akcie Rytířů na úroveň amerických automobilek v roce 2008.

Jenže přišla injekce. Ve 26. minutě se z dorážky prosadil v početní převaze kapitán Skuhravý a po 51 vteřinách využil Machač přesnou příhru Redlicha – 2:2.

Domácí parta před nabitým sálem toužila urvat vedení zpět, zase hrála chvíli přesilovku pět na tři, ale Roubíka skvěle vychytal Mensator.

Věci se tak zase děly až v úvodu třetího dějství, když šlo Kladno poprvé do vedení zásluhou svého hlavního čtvrtfinálového střelce Kindla, ale za necelou minutu Mensatorovi i ostatním Rytířů zase ukázal famózní formu Tůma a v přesilovce dal už svůj šestý čtvrtfinálový gól - 3:3.

Rytíři vzápětí nevyužili dvě skvělé výhody čtyři na tři, ale přišel mnohem větší malér. Tři a půl minuty před koncem se zranil brankář Mensator a musel ho nahradit studený a nerozchytaný Cikánek. V minulosti odchytal v Ústí i jeden doslova famózní zápas v dresu Berouna, i teď se držel skoro celé prodloužení, ale aktivita domácích rostla (až na šanci Ptáčka) a v čase 67:45 ho překonal Jaroslav Roubík.

Domácí hala aplaudovala, jen stovky fandících Kladeňáků jakoby ani uvěřit nemohly…

„Je to pro nás obrovské zklamání. Sice jsme vyhráli základní část, ale to nikoho nezajímá, cíl jsme nesplnili. Sérii rozhodly přesilovky, Ústí je proměnilo a my ne," litoval kapitán Kladna Václav Skuhravý.

To kat Kladna Jaroslav Roubík, který se ve své kariéře až nepochopitelně neprosadil v nejvyšší soutěži, zářil štěstím. "Nemám slov. Nebyli jsme lepším týmem, v náš prospěch ale hrálo to, že Kladno hrálo pod tlakem a bylo nervózní," povídal po zápase jeho hrdina.

Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0). Branky a nahrávky: 13. Brož (Vágner, Tůma), 24. Tůma (Pohl, Roubík), 44. Tůma (Kloz, Roubík), 68. Roubík – 26. Skuhravý (Nash), 26. Machač (Redlich), 43. Kindl (Růžička). Rozhodčí: Krob, Souček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:2. Diváků: 5468. Konečný stav série: 4:2. 

Ústí nad Labem: Volke – Pohl, Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Holomek, Smetana, Macek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Melka, Kuchler – Navarra, Gengel, D. Merta – Kopta.

Rytíři: Mensator – Kehar, Nash, Repe, David Růžička, Ptáček, Těrnavskij – Dvořáček, Skuhravý, M. Procházka – V. Bílek, Stach, D. Kindl – Dalecký, Machač, Redlich – Strnad, Pitule, Lukáč.