Narodil se a vyrostl v obci Žilina u Kladna. Hokeji se začal vážněji věnovat v tehdejším Baníku Kladno. Jako člen „áčka“ se v roce 1955 podílel na postupu do nejvyšší soutěže. V letech 1956-58 absolvoval vojenskou službu v Dukle Jihlava. Jeho spolubojovníky byli i švagr, kladenský gólman Zdeněk Vojta, či Jožo Golonka.

Na konci sezony 1958-59 v dresu SONP Kladno slavil historicky první kladenský titul mistra republiky. V následující sezoně se objevil i v československém reprezentačním týmu.

V roce 1964 posílil nováčka nejvyšší soutěže TJ Gottwaldov, kde zůstal až do roku 1969. Následující sezonu odehrál ve Zbrojovce Vsetín. V letech 1970–1972 působil jako hrající trenér v italském HC Alleghe. Hráčskou anabázi ukončil v roce 1973 v Uherském Brodě.

Po návratu na rodnou hroudu v polovině 70. let ještě při zaměstnání v Poldovce nějaký čas trénoval HC Kralupy, hrával za kladenské veterány a na různých exhibicích.

Pracovní kariéru „Lanďus“ ukončil symbolicky tam, kde začínal jako hráč – na kladenském stadionu. Působil tam až do konce roku 2011 jako ledař a pak jako vrátný.

Čest jeho památce!

Petr Šikola