Čtrnáct vteřin před koncem odmítl nájezdy svým čtvrtým gólem v sezoně Hovorka, k němuž se šťastně odrazil puk a pak se svoji šancí bekhendem chladnokrevně naložil.

Rytíři porazili odvěkého soka i podruhé a gólman Chábera poprvé v sezoně, a vlastně i premiérově v kladenském dresu, udržel čisté konto!

V prvních dvou třetinách měli rozhodně blíže k výhře výtečně bruslící hosté. Na výtečného Pöperleho si však nepřišli ani při 50 vteřin trvající početní výhodě dvou hráčů.

Pražané se zvedli až v poslední třetině a pomohly jim k tomu gři rychle po sobě jdoucí tresty Kladna. V největší šanci Chábera fantasticky vychytal I. Rachůnka.

Podloužení vládli Rytíři, kteří si po zásluze odvezli dva body. Uznal to i hrdina Sparty brankář Tomáš Pöpperle. „Nehráli jsme dobře, víc než bod jsme si nezasloužili,“ mínil nejlepší gólman dosavadního průběhu extraligy z pohledu průměru obdržených branek.

Jeho protějšek Jan Chábera si pochvaloval, že Kladno navazuje na výkony z úvodních kol sezony. „Vrátili jsme se k naší hře a zase jsme začali sbírat body,“ těší kladenskou jedničku, pro kterou byla výhra malou satisfakcí za předčasně ukončené angažmá ve Spartě.

HC Sparta Praha - Rytíři Kladno 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka a nahrávky: 65. Hovorka (Toman, Patera). Rozhodčí: Hodek, Husička - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 4548.
Sparta: Pöpperle - Jan Hanzlík, Sersen, Milam, D. Kočí, Kasík, Philipp, Kučný - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl (32. Jánský), Lapšanský, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
Kladno: Chábera - David Růžička, J. Drtina, Lepine, Toman, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Melka, Kalla - Eberle, Knotek, Bílek - Valský, Diviš, Kafka. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.