Radost ji trošku mohl zkalit fakt, že Eberleho trefa na konečných 3:1 znamenala stou branku v její síti v probíhající sezoně. "To už je osmnácté utkání, ve kterém jsme dali maximálně jednu branku, a na tu se nedá vyhrát," poznamenal Kasík.

Při první brance utkání měli Buldoci smůlu, protože v 9. minutě poslal Kratěna puk z nulového úhlu před branku a gólman Kopřiva si ho nešťastně srazil do sítě. "Smolný gól se na nás trošku podepsal, ale rozhodující nebyl," mínil Kasík.

Ještě do konce první třetiny Pražané využili Netíkem svoji první početní výhodu. Ve druhém dějství se Kladno zlepšilo, ale bránilo se čtyřem přesilovkám, které ubíraly síly. Nepřekvapilo tudíž, že největší šanci si vytvořilo v oslabení. Kopřiva vyslal do brejku Bílka, jenž ale tísněný neuspěl.

Buldokům se nepodařilo vstřelit kontaktní gól ani ve třetí části, do níž nastoupil do útoku i obránce Toman. "Šinágl říkal, že prý nikdy nehrál na levém křídle, přitom si tam nevedl špatně. Proto jsme tamzkusili Tomana," vysvětlil Kasík nečekaný tah.

V polovině třetiny takKopřiva lovil potřetí kotouč ze sítě. Bylo to pěkné akci na jejímž konci byl Koreis.

Když posléze Netík nedal loženku, dočkali se Kladenští alespoň čestnéhoúspěchu. Trefu Eberleho z nepřehledné situace musel potvrdit až videorozhodčí.
Hosté se ještě marně pokoušeli v minutové power–play utkání zdramatizovat.

„Rozhodla první třetina. Náš první gól a hlavně krásná trefa Tomáše Netíka,“ hodnotil utkání asistent sparťanského kouče Miloš Holaň.

Kasíkovi se nevyhnula otázka na zdravotní stavkolegy Zdeňka Müllera, který leží od čtvrtka po mozkové příhodě v pražské Nemocnici Na Homolce. „Dohodli jsme se, že se ke stavu trenéra nebudeme vyjadřovat. Klub vydá oficiální prohlášení,“ uvedl na pozápasové tiskové konferenci.

Sparta - Kladno3:1 (2:0, 0:0, 1:1).

Sparta: Přikryl – Vydarený, Macholda, Bolf, Gulaši, Hanzlík, Vykoukal, Philipp, Černošek – Netík, Broš, Koreis – Hromas, Výborný, Kratěna – Látal, Langhammer, Ručinský – Kafka, Hrdel, Podlešák.Trenér Volek.

Kladno: Kopřiva – Kameš, Kaberle, Trončinský, Šmach, Toman, Dlouhý, Růžička – Frolík, Patera, Bělohlav – Stieler, Kuchler, Eberle – Šinágl, Kalla, Bílek. Trenér Kasík.

Branky a asistence: 9. Kratěna (Hromas), 16. Netík (Vykoukal, Gulaši), 49. Koreis (Broš, Netík) – 52. Eberle (Patera). Rozhodčí: Fraňo, Polák – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 5 282.