Sestava Kladna je nadále decimována zraněními a nemocemi, tentokrát přibyl Melka. A tak to zřejmě půjde až do konce sezony, což je sice pesimistický výklad, ovšem jednou za čas taková sezona přijde. Na Kladno naposledy dolehla podobná krize v sezoně 2005/06, když se vážně zranil kapitán Pavel Patera (sledujete tu paralelu?) a pak odpadávali i další borci. Trenér Zdeněk Müller nevěděl, jak na některé duely sestavit aspoň tři formace, a Zdeněk Vojta se pomalu ocitá v podobné pozici.

Samotný duel byl rozhodnut vlastně velmi brzy. Vojta dal potřetí v sezoně možnost od začátku zápasu brankáři Lukáši Cikánkovi, tomu ale obrana moc nepomohla a za 14 minut vedli domácí 3:0. Zářili hlavně jejich největší hvězdy, které se nedávno velmi solidně uvedly i na slavném Spenglerově poháru – tedy exkladeňák Burger (jeho trefa byla spíš vlastencem Černoška), v posledních dvou sezonách trápící se Svačina (ze sóla) a také kanonýr, jakého Rytíři aktuálně postrádají, Huna. Jedinou šanci hostů zmařil bek Sloboda, když vymetl z čáry pokus Kameše.

Když dal Svačina v úvodu druhé části na 4:0, vypadalo to na debakl a Kladenští se museli začít obávat zmíněné bilance vzájemných duelů.

Hrozbu ale nakonec zažehnali a Hlaváč do konce třetiny po ideálním pasu Kuchlera snížil. V posledním dějství ještě ve spolupráci s ním a Valským Kuchler dal na 4:2, víc šancí si ale hosté nepřipravili a mohli být rádi, že Chábera, který po čtvrté brance vystřídal Cikánka, skvěle vychytal střelce Hunu s Ujčíkem.

Hlasy trenérů po utkání:

Ladislav Svozil (Vítkovice): „Velmi dobře jsme začali, ale brzy jsme se uspokojili pod dojmem vysokého vedení. Ve druhé třetině Kladno zvýšilo aktivitu a my jsme si mysleli, že to půjde samo. Pak už jsme se nemohli z nějaké takové letargie dostat, i když se kluci pořád hecovali. Můžeme být spokojeni jen s výsledkem 4:2, protože to pro nás byly důležité body."

Petr Tatíček (Kladno): „Nezačali jsme podle našich představ. Soupeř nás předčil ve všem, v pohybu, nasazení, chuti. Z výkonu v první třetině jsme byli zklamaní. Snad ještě za stavu 0:2, kdyby nám tam jedna střela propadla až do branky, mohli jsme první třetinu přežít lépe. Ale domácí bek to vyhodil z čáry a bohužel soupeř se dostal do vedení 3:0. První třetina o výsledku vlastně rozhodla. Ve druhé třetině už soupeř trošku zvolnil. Zápas jsme dohráli vyrovnaněji, ale domácí vyhráli zaslouženě."

HC Vítkovice Steel – Rytíři Kladno 4:2 (3:0, 1:1, 0:1).

Branky a nahrávky: 4. Svačina (Roman, Rehák), 10. Burger, 14. Huna (Svačina, Roman), 24. Svačina (Roman, Sloboda) – 37. Hlaváč (Kuchler), 50. Kuchler (Valský). Rozhodčí: Hradil, Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 5053.

Vítkovice: Málek – Malík, Stehlík, Sloboda, Rehák, Štencel, Kudělka, Voráček – Ujčík, Burger, Klimek – Huna, Roman, Svačina – Bartánus, R. Hruška, Strapáč – Šedivý, Húževka, J. Káňa. Trenéři: Oremus a Svozil.

Kladno: Cikánek (24. Chábera) – Kameš, Piskáček, Drtil, Černošek, D. Růžička, Doudera – Eberle, Lukáč, M. Látal – Valský, Kuchler, Hlaváč – Kuchejda, Dalecký, Obdržálek – Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.