Jak přiznal, návrat do Kladna moc nečekal. „Nepředcházely tomu žádné náznaky, ale když jsem odcházel, tak mě trenéři upozorňovali, že ta možnost tady je," uvedl s tím, že změnu přivítal, nejen proto, že bydlí v Kladně. „Je příjemné mít jistotu play-off a k tomu ty nejvyšší ambice," řekl pětadvacetiletý útočník.

Pikantní je, že hned ve středu může nastoupit proti Severočechům. „Kluci v Ústí si mě už dobírali. Nevím ale, zda budu v sestavě, protože to klukům šlape. Záleží na trenérech, jak se rozhodnou," řekl.

Ještě v úterý Dalecký trénoval s Ústím. Kamarádi, nekamarádi, svůj první gól za Kladno by jim ve středu klidně dal, byť jeho bývalý tým potřebuje bodíky jako sůl.

„Zrovna trenéři v úterý říkali, jak je pro Ústí každý bod důležitý. V tu chvíli jsem byl v jeho kabině jako špion," usmíval se Dalecký a uznal, že s ústeckými pěti góly a sedmi asistencemi nemůže být spokojený, poněvadž na ledě dostával hodně prostoru.

Jednou prohlásil, že Kladno je béčkem Ústí. „Hned, jak jsem to vypustil z pusy, věděl jsem, že bude zle. Kluci mi to také opepřili, i když to bylo jen hecnutí. Každý sportovec to chápe," uculoval se.