David Vlk (21 let) je rakovnický hokejista. Hokeji se věnuje od čtyř let, kdy začínal v Kladně, kde vydržel až do juniorky. V juniorských letech jezdil na různé akademie a malé reprezentace. Nejraději vzpomíná na Kanadu 2011, kde jod výběrem Chomutova jeli Kladeňáci do Quebecu hrát turnaj Pee-Wee, který jako první Češi vyhráli. V následujících letech jezdili s Hockey Talent Academy do Rakouska na další turnaje, kde poznal např. Martina Nečase, který dnes hraje v Carolině Hurricanes. Aktuálně je David oporou Rakovníka. Žije v Unhošti s rodinou v domě se zahradou, pracuje ve společnosti Vodafone.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?
Prvotně mě hodně mrzí, že nás tahle nepříjemná situace zaskočila v době, kdy jsme měli skvěle rozehrané play-off, ve kterém jsme dokázali vyřadit jednoho z favoritů (Čáslav). Hodně jsme se na to nadřeli. Samozřejmě hned po sezoně jsme byli domluveni s Láďou Macháčkem na nějaké letní přípravě převážně ve fitku, které nám bohužel zavřeli.

ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Jak se tedy udržujete v kondici?
První dva týdny po sezoně jsem odpočíval. Teď se už ale zase pomalu snažím připravit na novou sezonu, 2x v týdnu ve jezdím na inline bruslích, občas chodím běhat do lesa a na zahradě se snažím cvičit. Věnuji se i malému bráchovi, se kterým trénujeme střelbu a práci s holí a různé cviky na protažení celého těla.

Jaký domácí trénink byste doporučil všem?
Pokud v panelovém domě, tak kliky, dřepy, sklapovačky. Pokud bydlíte na zahradě a máte prostor, tak třeba fotbal.

Co vás karanténa naučila?
Karanténa mě naučila vážit si více volného pohybu. Trávení více času s rodinou, přeci jen když skoro celý život trávíte na hokeji, ve škole nebo v práci, tak se s nimi moc nevídáte. Hodně rád vařím, tak jsem se alespoň naučil nějaká nová jídla.

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?
Roušku nám ušila teta pro celou rodinu.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
To se nedá popsat jedním slovem nebo jednou věcí, těším se na spoustu věcí. Například na to, až si sundám roušku, uvidím se s kamarády a hlavně až začne nová sezona, protože na ni chceme navázat.