„Já při posledním finále v Bratislavě dostal trochu ránu na koleno, zaledoval jsem to a normálně dohrál. Ale po zápase byla delší pauza, tak jsem si raději nechal v Bratislavě udělat vyšetření a to odhalilo prasklinky na menisku. Zavolal jsem proto doktoru Holíbkovi do Olomouce, který mi doporučil se do kolena podívat. Což bylo dobře, měl jsem totiž natržený meniskus,“ vysvětlil Srdínko svůj pozdější nástup do kladenských šiků. Teď je čtrnáct dnů po zákroku a koleno už zatěžuje. „Už šlapu na kole a musím to zaklepat, snad vše bude dobré.

Teď mi dali trenéři týden, abych se do zátěže pozvolna dostal a pak už normálně začnu trénovat s klukama a chystám se na soustředění na Šumavu.
Srdínko během své bohaté kariéry získával tituly hlavně se Vsetínem, ale pak i se Spartu a v Slovanem Bratislava. Celkem jim má devět, šest se Vsetínem,, jeden se Spartou a dva se Slovanem.

Ale v mládežnickém věku se rodák z Benešova objevil také v Kladně, i když ho brzy opustil. „Hrával jsem tady v juniorech, respektive tehdy to byl starší dorost. Pamatuji si, že tady fungovala Poldovka a Pézetka. Nějaké kluky si pamatuji, jenže ti už většinou nehrají. Spíš z Pézetky, kde byli Paty, Prochy a další. A proč jsem odešel? Dodělal jsem tady školu a dostal nabídku ze Sparty, kde trénoval pan Výborný. Tu jsem přijal,“ vysvětlil bývalý devatenáctinásobný reprezentant České republiky.

Ten se po povedeném angažmá ve Slovanu toužil už vrátit domů a nejlépe někam k Žižkovu, kde bydlí. I proto mělo Kladno při jeho zisku výhodu. „Nabídky z Kladna si vážím. A že nehraje v posledních letech o titul? Nemyslím si, že Kladno nemá vysoké cíle a disponuje kvalitním mužstvem. Já nikdy nikam nešel, abych hlásil, že tady vyhraju titul. Úspěch se dostavit může, když se tým semkne a všichni podají svůj maximální výkon. Když se moc mluví před sezonou, tak to k ničemu nebývá,“ mávne rukou.

Právě ze Vsetína zná Srdínko nejvíce svých budoucích spoluhráčů. Pavla Pateru, Martina Procházku, Radka Bělohlava, Jana Tomajka. To mu určitě průnik do party usnadní. „Ano znám tady spoustu kluků a nejen ze Vsetína. Třeba s Jardou Kallou jsem hrával půl sezony ve švédském Leksandu a další hráče si pamatuji z ligy, takže všechno bude v pohodě,“ uzavřel Jan Srdínko.

Prohlédněte si videozáznam rozhovoru s Janem Srdínkem.