Veterány v uvozovkách jsou osmadvacetiletí Hájek s Nádašdim, Pavlasovi je šestadvacet. Pětadvacátník Kameš také není žádný zajíc, ovšem v extralize má odehráno dvanáct utkání. Za těchto okolností - pokud vedení nechystá další posily, by nebylo příjemné spadnou do boje o záchranu, pak by se totiž mladé obraně určitě dobře nedýchalo, i když na druhou stranu Kladenští naopak disponutí nejstarším útokem v extralize. Ten zvyšují zejména kapitán Patera, M. Procházka, Bělohlav, Nedvěd, Kuchler, nyní zraněný Tomajko či nová posila z Ústí - čtyřiatřicetiletý Novák.

Srdínko je dalším bekem v pořadí, kterého si vedení přivedlo v létě jako posilu a zřejmě ne úplně levnou, která se však nechytila. V dobré paměti je loňské krátké působení Schnabela, přesdtím zase Štěpánka, byť to bylo přece jen delší. V Kladně se tak čapli jedině beci, kteří přišli z Ústí bez velkého jména – Nádašdi (dnes patří ke špičce soutěže) a Pavlas.

A co na Srdínkův odchod říká asistent kouč Petr Kasík? „Honza je dobrý kluk, tady bylo vše v pohodě. Ale po zranění se nechytil a my v našem postavení nemáme prostor na čekání. Takový je hokejový život. O tom, že obrana je teď hodně mladá, víme a pokusíme se ji zkvalitnit. Ale dobrých obránců je na trhu velký nedostatek.“