S legendární trofejí se útočník Chicaga seznámil po posledním utkání finálové série s Bostonem, avšak v úterý se jí pokochá mnohem důvěrněji.
Nejprve ji hokejovým fanouškům ukáže v zámecké zahradě v Kladně a pak se s ní přesune do rodných Kamenných Žehrovic.
Na nekonečný maraton podpisů a společných fotografií je prý dokonale připravený.
„Jistě to bude dlouhý a náročný den. Jsou to ale příjemné starosti. Každý hokejista o něčem takovém sní, proto mě to nijak neobtěžuje. Chicago je hokejové město, takže na zájem fanoušků jsem zvyklý," řekl Frolík.
Třetí zastávkou hokejového grálu bude Horní Bezděkov, kde proběhne soukromá párty. Před dvěma lety ji tady měl i Tomáš Kaberle.
„Mají s tím zkušenost, takže nepůjdu do něčeho nového. Je to hezké místo," pochvaloval si a dodal, že očekává okolo šedesáti lidí.
„Máma má početnou rodinu," usmál se borec, jehož tvář opět zdobí vousy.
Není to prý vzpomínka na play-off, nýbrž jen pohodlnost.
Na zmíněné párty nebudou chybět ani hokejoví kamarádi. „Bohužel už někteří odjeli," litoval Frolík a přál si, aby přece jen dorazil Jakub Voráček, jeden z členů slavné hokejové partičky.
Mezi hosty bude i jeho chicagský spoluhráč Michal Rozsíval, jemuž druhý den návštěvu oplatí.
„Ve čtvrtek jsme o tom spolu mluvili. Ve Vlašimi prý bude mít podobný program jako já," přiblížil 25letý odchovanec Kladna a litoval, že nezbude mít možnost ukázat pohár v Chomutově, kde nastupoval během výluky v NHL.
„Mrzí mě to, ale z časových důvodů ho tam nedokážu dostat. Ne že bych nechtěl. Budu ale rád, když fanoušci z Chomutova přijedou do Kladna nebo Kamenných Žehrovic," uvedl.
Kdysi, na začátku své kariéry v jednom z prvních rozhovorů pro Deník řekl, že jeho největším přáním je získat řidičský průkaz.
Teď si přeje, aby se mu dařilo v novém působišti ve Winnipegu. Historií prý nemá cenu se zaobírat.
„Není tak pěkný jako Chicago a ani nemá tolik hvězd. Třeba tam budu dostávat větší prostor na ledě," doufá.
A samozřejmě ho těší fakt, že v kabině Tryskáčů s ním bude další z velkých kamarádů a členů kladenské líhně, brankář Ondřej Pavelec.
Češi s pohárem
1984 – Jaroslav Pouzar (Edmonton)
1985 – Jaroslav Pouzar
1986 – Petr Svoboda (Montreal)
1987 – Jaroslav Pouzar
1989 – Jiří Hrdina (Calgary)
1990 – Petr Klíma (Edmonton)
1991 – Jiří Hrdina, Jaromír Jágr (Pittsburgh)
1992 – Jiří Hrdina, Jaromír Jágr
1995 – Robert Holík (New Jersey)
1999 – Roman Turek (Dallas)
2000 – Patrik Eliáš, Robert Holík, Petr Sýkora (New Jersey)
2001 – Milan Hejduk, Martin Škoula (Colorado)
2002 – Jiří Fischer, Dominik Hašek, Jiří Šlégr (Detroit)
2003 – Patrik Eliáš, Richard Šmehlík (New Jersey)
2004 – Pavel Kubina, Stanislav Neckář (Tampa Bay)
2006 – František Kaberle ml., Josef Vašíček (Carolina)
2008 – Dominik Hašek, Jiří Hudler (Detroit)
2009 – Petr Sýkora (Pittsburgh)
2011 – David Krejčí, Tomáš Kaberle (Boston)
2013 – Michal Rozsíval, Michael Frolík (Chicago)
Pohár na Kladensku
Stanley Cup se v Kladně a jeho okolí objevil už několikrát, hlavně v posledních letech. Paradoxně ho sem nikdy nepřivezl jeho dvojnásobný vítěz Jaromír Jágr. V době jeho triumfů (1991 a 1992) se tradice výjezdů trofeje do Evropy ještě nenosila. Poprvé se tak pohár objevil v Kladně v roce 2002 na soukromé party Jiřího Fishera (v pizzerii LaFontana), který vyhrál s Detroitem.
Oficiálně se představil fanouškům Kladna až o čtyři roky později, kdy ho přivezl vítěz s Carolinou - Františel Kaberle ml. Tehdy ho doprovázel také Josef Vašíček, který bohužel později zahynul při leteckém neštěstí hokejistů Jaroslavle.
O dva roky později vyhrál Detroit a pohár byl v Kladně zase. Opět na soukromé party na zimáku díky evropskému scoutovi Vladimíru Havlůjovi.
Zatím jeho poslední návštěva v Kladně přišla před dvěma letyx, kdy Tomáš Kaberle napodobil svého bratra a přivezl trofej i s Davidem Krejčím do Zámecké zahrady, kde ji ukáže také Michael Frolík. Dokonce by mu mělo svítit slunko, při oslavě kaberleho lilo jako z konve.