Kladno v sezoně Pardubice třikrát porazilo, vždy na tom ale měly velkou zásluhu posily z NHL v čele s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem. I za Východočechy ale hrály hvězdy ze zámoří – David Krejčí a Aleš Hemský.

„Vzhledem k tomu, že v poslední době moc gólů nestřílíme, musíme hrát na to, abychom jich moc nedostali. Nesmíme dělat v obraně takové chyby jako v posledním zápase proti Karlovým Varům," uvedl asistent kladenského trenéra Jiří Kopecký.

Pardubice měly v závěru základní části velmi dobrou formu. Do předkola postoupily z desátého místa i proto, že v posledních čtyřech kolech získaly deset bodů. „Z mužstev, která přicházela v úvahu jako náš soupeř, mají momentálně nejlepší formu. My jsme hlavně rádi, že začínáme doma," podotkl Kopecký.

Pardubice na poslední chvíli odvrátily hrozící propadák, teď ale chtějí uspět i v play off. Se samotným postupem do předkola se spokojit nechtějí. „Kladno dobře známe, máme ho přečtené. Navíc jsme na jejich poslední zápas poslali pozorovatele. Rozebereme to, abychom uspěli," řekl manažer A týmu Miloš Říha. „Nesmíme se nechávat zbytečně vylučovat, musíme hrát disciplinovaně a dodržovat taktiku," dodal.