Ústí přijelo do Kladna s několika hráči, kteří tu kdysi či nedávno hráli. Jenže toho nejvíc sledovaného, Petra Tenkráta, nepustila na led viróza.

První třetinu rozdrobily přesilovky, ale bylo se nač dívat. Od pondělka vedoucí muž tabulky střelců celé soutěže, Vítězslav Bílek, byl v ráži a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Nejdřív pálil ze strany v přesilovce a v závěru třetiny zakončil nejhezčí akci večera, když mu puk předložil dokonale Kindl. V Bílkově pozici by v tu chvíli neselhal zřejmě ani jeden z dvou tisíc diváků na stadionu.

Ústí téhle třetiny mohlo hodně litovat, spoustu šancí totiž zahodilo. Třeba Tůma pálil do břevna a Kloz selhal v samostatném ú­niku.

Třetina druhá byla třetinou paradoxů. Rytíři ji výborně zahájili, Bílek byl blízko hattricku a pak Stach místo zívající brány trefil jen břevno. Místo 3:0 to vzápětí bylo po Roubíkově dokonalé ráně 2:1 a brzy poté mladíček Andres zblízka po akci Kloze vyrovnal.

A pro domácí přišly kritické okamžiky, kdy se prakticky neustále jen bránili, ale v nejhorší chvíli vyrazila do protiakce Stachova formace, její šéf to vzal na sebe a překonal Volkeho – 3:2. „Já už říkal klukům v kabině, že jsem měl dát na 3:0 a nemuseli jsme už nic. Pak to naštěstí vyšlo za stavu 2:2, kdy jsme to nedal Víťovi (Bílkovi), protože ten by to stejně nedal," vtipkoval nejproduktivnější hráč ligy David Stach (v zápase 1+1). Už vážně dodal, že jeho gól byl důležitý stejně jako práce bránících hráčů při následném oslabení, v němž Severočeši sahali po třetím gólu.

Třetí dějství už ovšem Kladeňáci ovládli. Už po 27 vteřinách se po křídle prohnal Rudovský a s pomocí teče obránce dostal šťastně puk za Volkeho počtvrté. Pak udržel ztracený kotouč Nash, ujal se ho Dvořáček a Volke lovil puk ze sítě popáté. A třetí ústecká hrubka přišla při přesilovce, kdy si nechali ujet Redlicha a ten krásně sólo druhou brankou v sezoně (stejně jako Dvořáček) proměnil.

Z úspěchu tradičního spalovače šancí měla upřímnou radost celá domácí střídačka, naopak hosté závěr nezvládli a Vágner s Tůmou kvůli osobním trestům ani nedohráli.

„Měli jsme jít na 3:2, to byla chyba, měli jsme ta přesilovku. Třetí třetinu ať si každý přebere sám," říkal dost rozzlobený kouč Ústí Miroslav Mach, jemuž se nelíbily některé výroky rozhodčích, jimž se zápas opravdu moc nevyvedl, ale na obě strany.

Další Kladeňák Jiří Kuchler, který v modrobílém dresu strávil mnoho sezon, také výsledku litoval. „Chtěli jsme vyhrát a dvě třetiny to bylo hodně vyrovnané. Potom jsme si tak trochu udělali sami. Chybami jsme je pustili na 4:2 a pak už to bylo těžké. Měli jsme ten gól dát my," povídal velký bojovník a rytíř ledu.

David byl rád za tři body z těžkého utkání a ústeckou hru pochválil i on. „Hlavně lajna kolem Roubíka je výborná, v přesilovkách jsou vynikající. Štěstí ale přálo kladenskýmu béčku," mrkl okem v narážce na nedávnou hlášku aktuálně ústeckého Jana Daleckého, který vtipkoval na adresu Kladna s tím, že je béčkem Severočechů.

Kladno – Ústí nad Labem 6:2 (2:0, 1:2, 3:0)

Branky: 5. a 20. Bílek, 35. Stach, 41. Rudovský, 44. Dvořáček, 48. Redlich – 26. Roubík, 30. Andres. Rozhodčí: Grech – Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 6:5, navíc Vágner (Ústí) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2047.