Minulý zápas jste odešel do šaten předčasně. Jak jste se dnes cítil?
Nebylo to úplně stoprocentní, ještě mě z toho trochu bolí hlava, ale na to jsem se snažil nemyslet. Navíc adrenalin ze zápasu tomu jen pomůže. Bál jsem se ale, že to bude horší. Naštěstí to bylo docela dobré.

Přitom jste se pouštěl do spousty potyček…
Na to vůbec nemůžu myslet, že bych třeba do místa rány dostal. Tohle je můj styl hry hokeje. Navíc tým potřebuje někoho, kdo to bude před Cikánkem čistit. Protože ten toho pochytá neskutečně. Na něj si prostě nemůžeme nechat šáhnout. Ale i potyčky k hokeji patří.

Dnešní výhra ale byla plně zasloužená, že?
Super tři body. Měli jsme chvíle, kdy jsme chybovali, kdy to úplně náš hokej nebyl, ale vše jsme si řekli, trenéři nám k tomu řekli své poznatky. Ale jinak to byl opět týmový výkon a hlavně musím ještě pochválit Cikánka. Když jsme udělali chyby, on to prostě vzadu zavřel. Pro tři body jsme si zkrátka sami došli.

close 7. kolo baráže: Jihlava - Kladno, David Štich Hubáčka nešetřil info Zdroj: Deník/ Jaroslav Loskot zoom_in Minulý zápas v Jihlavě nula na kontě vstřelených gólů, tentokrát na kontě obdržených gólů. Lze tyto zápasy vůbec srovnávat?
To absolutně ne. Snad všichni viděli, že minulý zápas byl něco úplně jiného, než jak jsme hráli další zápasy. Zvedáme se, bruslení zlepšujeme. Tentokrát jsme dobře věděli, do čeho jdeme, kdo proti nám bude stát. To by mohlo být důvodem naší výhry.

Dostáváte se hodně do přesilovek. Jak si tuto pozici užíváte?
To si hráč musí užívat. Těší mě důvěra trenérů, že mi tuto roli dali. Navíc se nám občas daří i dát góly, tak snad jim tu důvěru splácíme. Ačkoliv se potýkáme s přesilovkami celou sezonu a víme, že ideální to není.

Byl jste na ledě při druhém gólu. Jak jste ho z ledu pozoroval?
Byly to dvě rychlé přihrávky, hlavně ta od Kloze na Tůmu. Klobouk dolů před kluky. Prostě hokejovost, která nám během sezony občas chyběla.

Poprvé jste se dostali na postupové místo barážové tabulky…
Pořád je před námi pět zápasů, patnáct bodů. Na aktuální umístění fakt koukat nemůžeme. Musíme jít do každého zápasu naplno, čeká nás pět klíčových zápasů sezony a až po nich koukat na tabulku. Klíčových pro kluky, Kladno i fanoušky.Jan ŠEJHL