„Místo jsem se vybojovat každopádně snažil, pár přípravných duelů mi vyšlo, dal jsem i nějaký gól a teď při zužování kádru mi pomohlo, i když je to hloupé, i neštěstí ostatních,“ vrátil se Stieler ke zranění Nedvěda či Horny, kvůli nimž zpočátku extraligy naskočí v základu.

Stieler patří ke zlaté kladenské mládeži – tedy partě ohromných talentů kolem Frolíka, Tlustého, Pavelce či Kazatele s Růžičkou. Ne všichni se zatím chytili a právě o Stielerovi moc slyšet nebylo. Nicméně v kanadské WHL hrál velmi slušně. „Já tam byl spokojený. Hlavně druhým rokem, když jsem byl hodně využívaný i na přesilovkách či oslabeních. A proč návrat? Dohodli jsme s mým agentem, že pro mě bude lepší zkusit se poprat o místo v extralize, kterou jsem ještě nehrál,“ vysvětluje návrat ze Swift Current Broncos.

Stieler není zatím v Kladně známé jméno, přesto je David z hodně hokejové rodiny. Jeho maminka je sestrou mistra světa z roku 1985 Vladimíra Kameše. A tak si mladík v úterý zahrál proti bratranci Vladimírovi mladšímu, jenž v současnosti hraje za Medvědy. A dal pěkný gól bekhendem mezi Halmašiho betony. „Dneska jsme si hlavně zahráli my mladí, dostali jsme dost prostoru. Byl to takový lepší trénink. Je jasné, že v důležitých utkáních budou asi dostávat více příležitostí zkušenější hráči, ale jak jsem řekl, je na mě, jak se sesvou šancí poperu já,“ dodal David Stieler, jenž by mohl mít vyřízen i střídavý start do I. ligy, kde byhájil právě barvy Berouna.