„Jsou to pro nás všechny hodně hektické, ale také moc příjemné dny. Daří se, vyhrává se, jsou tady kluci, kteří by zde za normálních okolností nebyli," řekl na úvod.

Jste úspěšní, vyhráváte, plníte haly po celé republice. Ale vy jako sekretář musíte vidět, že hodně hráčů nehraje nebo se na led dostane méně.

Dobře jsme věděli, že tahle situace může nastat a že nám vše může částečně komplikovat. Rozumím tomu, že pro kluky je to složité. Dostanou se mimo hru, tohle však hokej přináší a my i oni se s tím musíme vypořádat.

Nestojí jiné kluby o hráče, kteří dostávají málo nebo žádný prostor? Třeba Litvínov má prý šest zraněných beků a to kladenští nehrají…

Nikdo kontaktovaný není, ale stát se může ledacos.

Pro čtyři hvězdné hráče z kladenské líhně už místo nebylo, Pavelec, Frolík, Ševc a Voráček tak zamířili jinam. Zeptám se přímo, kolik peněz to klubu vyneslo?

Konkrétní částky říkat nebudu, ale každopádně tam zadarmo nejsou.

A podmínka, že proti Kladnu hrát nebudou. Třeba Michaela Frolíka a Chomutova se týkala, teď se blíží Plzeň a tedy Martin Ševc?

Je to případ od případu a nejde o nic zvláštního, normální standardní postup. Existuje i domluva, že vše lze řešit i pár dnů před zápasem.

Jaromír Jágr už potvrdil, že je reálný příchod Clauda Girouxe do Kladna. Co vy na to?

Je to asi jeden z nejlepších centrů na světě, jestli v tuhle chvíli není vůbec nejlepší. Extrémně talentovaný. Samozřejmě by v tu chvíli nehrál další náš hráč, což je pravda, ale na druhou stranu nevyužít takovou možnost by byla hrozná škoda. Neznám nikoho, kdo by takovou šanci měl, že by ji odmítl.

Pročítám některé diskuse fanoušků, kteří se dříve Kladnu smáli, že je to parta zoufalců a teď když se karty otočila, tvrdí, že degraduje a ničí extraligu. Vnímáte tyhle hlasy?

Popravdě řečeno vůbec nevím, co na to říci. Ty hlasy se ale vážně objevují a objevují se i z klubů. Mně přijdou svým způsobem trapné. To je jako kdyby si Kladno stěžovalo - a nikdy to neudělalo, přestože na tom nebylo dobře, že je slabší než ostatní. Proto mi to skutečně přijde od ostatních trapné.