Podobnou bilanci má v NHL Martinův bratr Michael. Do nedělního rána ve 35 utkáních nastřílel v dresu Floridy sedm branek. V Pittsburghu dal poslední gól svého týmu (6:1), který byl zároveň 99. trefou Panterů v sezoně.

Klidně to může být on, kdo v noci v Montrealu zaznamená jubilejní gól celku z Floridy. V nedávném utkání s Plekancovými Canadiens totiž skóre utkání otevřel. Pokud by se mu opět podařilo načít gólový účet svého týmu, a víc se v utkání střelecky neprosadil, šel by naprosto přesně ve šlépějích svého o šest let staršího bratra!

"Jsem rád, že se mu začalo dařit," těší Martina, jehož bude páteční trefa nejspíš stát svačinku pro celý tým. "Pokladník Aleš Pavlas si to určitě pohlídá," je si jistý borec, který byl rád, že nastoupil v útoku s Kallou a Hornou.

"Cítil jsem se mezi nimi dobře, měli bychom tak hrát i dnes na Slavii," přiznal čtvrtý nejlepší střelec Buldoků, jenž po výborném začátku sezony na výkonnosti postupně ztrácel.

"Vím, že moje výkony jsou nevyrovnané. Komu ale vydrží forma celou sezonu? Navíc jsem hrál i centra, kde až tak nejsem zvyklý," míní Martin, jenž se nejlépe cítí na levém křídle.

Nejen podle něj dnes čeká Kladno nesmírné těžké utkání s obhájcem titulu, jehož forma jde prudce nahoru. S Geusem však obě utkání hraná na Kladně prohrál. "Slavia ale má výborný tým a pro nás by byl každý bod zlatý."