První zápas sezony vyhrálo Strašecí na Kladně 9:2, tentokrát se ovšem takový brankový příděl nekonal. Domácí v posledním domácím zápase na podzim na hřišti dominovali. Lépe se pohybovali a většinou se hrálo před brankou hostí. Odměnou za to byla žlutomodrým první branka, kterou dal Vostárek a zaznamenal tak svůj první gól v soutěžním zápase. Druhou branku přidal o chvíli později Čížek starší, který vyběhl zpoza branky a míček propasíroval za záda brankáře Holečka. Do přestávky však stihli hosté snížit.

Trenér Ryss na lavičce domácích neměl svým svěřencům moc co vytknout. Točil čtyři útoky a tři obrany a jeho tým byl stále v tempu. Široký kádr se hodil zejména v době, kdy odstoupili Horáček s Kunou a Bendadostal osobní trest.

Parta z Kocourku přidala ve druhé části dvě branky. Pohotově se trefil Kmeť a další branku přidal z těsné blízkosti dobře se orientující Průša. Začátek poslední patnáctiminutovky patřil hostům a snížili po zmatcích v domácí obraně. Pak se osvědčilo angažování posil z Nižboru. Kohout našel volného Gottharda a Strašecí vedlo 5:2.

Dobře rozehraný zápas s klidným koncem, říkali si fanoušci na tribunách. Ale nebylo by to Strašecí, aby nepřichystalo zajímavý závěr. Dvě rychle branky Müllera a Žáka v síti Laška znamenaly drama. V posledních dvou minutách ale Lašek nic těžkého řešit nemusel a tři body zůstaly na Kocourku.

Dvanácté kolo proti sobě svedlo týmy, které k sobě měly v tabulce blízko. A tak se soupeři Nového Strašecí „pobili“ mezi sebou a Bubáci si nejen udrželi třetí místo, ale některým týmům odskočili.

HBC Nové Strašecí – HBC Alpiq Kladno B 5:4 (2:1, 2:0, 1:3). Branky: Vostárek, J. Čížek, Kmeť, Průša, Gotthard - Volf, Solar, Müller, Žák.