Našlapaný zimák, kde odehráli ne všechny důležité hokejové bitvy své kariéry, ale hodně z nich. Kdy jindy by měl klub poděkovat svým slavným hráčům za jejich kariéru.

I proto byla děkovačka naplánována na středeční večer. „Franta i Martin si to zaslouží, jsme rádi, že naše pozvání rádi přijali. Bude to důstojná rozlučka," je si jistý mluvčí klubu Vít Heral.

Na co se mohou legendy těšit?

Oba na speciální dresy Kladna se svými čísly 12 a 20. Na prsou sice bude nynější značka Rytíře, ale kolem ní i všechny další, s nimiž Kaberle a Procházka nastupovali. „Martin jich má pět, o jeden víc než Franta," prozradil Heral, podle něhož nechybí ani znak nejslavnější znak Poldi. „Kluci ho mají v provedení s červenou barvou i pozdější v typu Toronto," upřesnil mluvčí.

Zvláštní dárkem pak budou pamětní křišťálové medaile s tvarem kladenského Rytíře. „Medaile proto, že jich oba vybojovali ve své kariéře moc a moc včetně těch nejcennějších," dodal Vít Heral.

Dresy i medaile by měli předat stylově stále ještě aktivní hráči Tomáš Kaberle a Pavel Patera. První jako mladší bratr Františka Kaberleho, druhý vytvořil s Martinem Procházkou v dobách jejich největší slávy světově uznávanou dvojku.

Dodejme, že v úterý v poledne vstupenky na zápas Kladno - Třinec stále ještě byly k mání, byť pouze k stání. Nelze je už sice rezervovat přes internet, ale na terminálech Sazky a na pokladnách zimního stadionu v Kladně je pořád koupíte.

close Takhle slavil zisk Stanley Cupu na Sletišti František Kaberle (vpravo) s Josefem Vašíčkem zoom_in

Archivní foto Františka Kaberleho (vpravo) na kladenském Sletišti s Josefem Vašíčkem, tragicky zesnulým reprezentantem ČR. Tehdy společně vyhráli v dresu Caroliny Stanley Cup.

Foto: Deník/ Rudolf Muzika