„Vyvrtnul si v prvním střídání kotník, nemohl pokračovat," vysvětlil Paterovu absenci trenér Kladna Zdeněk Vojta, jenž po utkání přiznal, že už se cítí hodně ohrožený ve své funkci. „Je to spíš otázka na vedení, ale pokud přijde kdokoliv, pod kým hráči vstřelí tři branky v utkání, tak podle mě bude úspěšný. Moje odvolání na pořadu dne určitě je, protože pode mnou prostě góly nedáváme a nejsme tam, kde jsme měli být," realisticky zhodnotil Vojta aktuální situaci.

Rytíři proti Hradci sice bojovali, ale svatyni gólmana Kantora dobyli jedinkrát a to až za rozhodnutého stavu v samotném závěru. Do šancí se dobrým pohybem dostávali, třeba Doudera i s nejaktivnějšími útočníky Hlaváčem a Tenkrátem měli v první třetině dobře nabito, ale Kantora v bráně Hradce překonat nedokázali. A když to samé tým předvedl v úvodní desetiminutovce části druhé (Hlaváč třeba trefil břevno), logicky přišel trest. V přesilovce nahazoval puk před bránu Mertl a Kaberle si bruslí nešťastně kopl puk do vlastní klece – 0:1.

Do byla voda na mlýn Hradečáků, kteří pak už ve zbytku duelu jen čekali na chyby domácích a ve třetí třetině dvě potrestali. U všech nakonec byla nejlepší řada hostů vedená Šimánkem, který povedeným blafákem uzavřel skóre na konečných 0:3.

Rytířům nepomohly ani speciální dresy, které zatím oblékli pouze v prvním duelu sezony proti Slavii. O aspoň čestný gól se postaral dvě minuty před koncem Petr Tenkrát, jenž téměř z rohu nahodil puk před bránu, kde si ho Mertl stejně jako před tím Kaberle srazil do vlastní klece.

„Dnes nám naštěstí fungovala hra v oslabení, udělali jsme totiž několik faulů v útočném pásmu a za ta také můžeš pěkně zaplatit. Po facce od Slavie jsme se potřebovali dostat zpět do kupy a naštěstí se to povedlo. Hodně nám pomohl brankář Kantor," přiznal kouč Hradce Peter Draisaitl.

Zdeněk Vojta byl samozřejmě smutný, po kolikáté už? „Přitom co se týče bojovnosti a nasazení, náš výkon se zvedl, ale nejsme schopni proměňovat šance. Vezměte si, že jsme Hradci dali za tři zápasy dvě branky, z toho jednu v poslední vteřině a dnes také chvíli před koncem," litoval zatím stále ještě trenér Rytířů.

Rytíři Kladno – Mountfield Hradec Králové 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 58. Tenkrát – 31. Mertl (Šimánek, Frühauf), 48. Šimánek (L. Květoň), 54. Šimánek (Mertl). Rozhodčí: Horák, Pavlovič – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 1695.

Kladno: Chábera – David Růžička, T. Kaberle, P. Hořava, Kolářík, L. Procházka, Doudera, od 41. navíc Jankovič – M. Hořava, Patera, Kuchler – Bajaruns, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Havlíček, Hlaváč – Eberle, od 16. navíc Dalecký. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Hradec Králové: Kantor – Vydarený, Harant, Pláněk, Mikuš, Frühauf, Ptáček, Prokop – L. Květoň, Mertl, Šimánek – Dej, Marha, Červený – Tvrdík, Langhammer, Škoda – Švihálek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.