Rytíři se brankově prosadili po 110 minut trvajícím střeleckém půstu.

Po krátké, víceméně jen letní pauze, kdy se připravoval s Plzní, naskočil do utkání Roman Přikryl, který se v týdnu vrátil do kádru Rytířů. Výsledek podle něj neodpovídá poměru sil.

„Hráli jsme moc dobře, Nedělali jsme chyby, které jak říkali kluci, se předtím opakovaly. Jen jsme neproměňovali šance,“ uvedl centr, jenž se podle očekávání postavil do útoku k svému loňskému parťákovi Jakubovi Strnadovi, Na druhém křídle měli Matěje Pekra.

„Myslím, že až si to sedne, tak nám to půjde. Měli jsme tam dnes dobré věci. Škoda ale, že to tam nepadlo, šancí jsme měli hodně,“ řekl s tím, že se Karlovy Vary mají také mladé kluky, takže se hrál rychlý hokej.

Před rokem Přikryl shodou okolností debutoval v dresu Kladna také v přípravném utkání v Karlových Varech. „Na to jsem si vzpomněl hned, protože jsem nedal nájezd,“ usmál se.

Blízko gólu byl na začátku druhé třetiny, kdy jeho rána těsně minula branku. „Po střele golfákem od modré moc nescházelo. Já ale moc velký střelec nejsem,“ podotkl dvaadvacetiletý forvard.

Trenér Pavel Patera mínil, že domácí vyhráli zaslouženě.

"Začátek jsme měli docela slušný. Pak už byly Vary lepší. Pár šancí na zkorigování výsledku jsme měli, ale bez gólů se nedá vyhrávat," uvedl. 

K. Vary – Kladno 4:1.
Branky: 6. Kohout, 26. Harkabus, 27. Beránek – 38. Redlich. Vyloučení: 1:4, využití 1:0. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0.
Kladno: Cikánek – Hořava, Zelingr, Štindl, Kehar, Veber, Štich, Lenďák, Matula – Tůma, Machač, Kloz – Pekr, Přikryl, Strnad – Lorraine, Svedlund, Kaut – Kružík, Kubík, Redlich.