Patera? Bicek? Hlaváč? Látal? Kdo bude hrát místo zraněného Jiřího Tlustého, který Kladnu bude scházet minimálně deset dnů?

Jakub Strnad!

Že to jméno neznáte? Mnozí asi opravdu ne, ti zasvěcenější vědí, že tenhle talent dva roky po sobě bojoval o áčko, zachraňoval při tom juniory Kladna v extralize, loni pomáhal Řisutům ve II. lize a letos patnáctkrát nastoupil za Písek v lize první.

Zatímco tam na gól teprve čeká, v Kladně už si svůj první puk schovat mohl.

„Strnada jsme nasadili do prvního útoku po poradě s Jardou Jágrem, který nechtěl trhat zbývající tři formace, které hrály slušně. Dopadlo to skvěle; hrál výborně, dal gól, navíc ještě takovému týmu," pochvaloval si asistent kladenského kouče Petr Tatíček po duelu s Plzní.

Strnada pochválil i Jaromír Jágr, jehož střelu v první třetině dvacetiletý mladíček do sítě dorazil.

„Touhle cestou chceme jít, dávat šanci mladým hráčům. Když dobře pracují a vytrvají, tak vidí, že mohou dostat šanci a třeba hned v první lajně. Vedl si výborně," chválil Jaromír Jágr.

Sám Strnad jakoby tomuhle pro něj úžasnému večírku ani nechtěl věřit. „Moje pocity se nedají popsat. Ještě včera jsem byl v Písku a najednou mi volali, ať přijedu do Kladna. Tady jsem se dozvěděl, že půjdu do první lajny a ani tomu nevěřil. Stalo se a jsem šťastný," rozplýval se.

Dodal, že sledovat hráče jako Jágr, Židlický nebo Plekanec mu pomáhá nejen na ledě. „Stačí je sledovat v kabině. Je to ohromná zkušenost, a to i do života," je přesvědčené šikovné křídlo, které nikdy neoslňovalo bodovými rekordy, ale trenéři, a to i v mládežnických reprezentacích, oceňovali černou práci, kterou je schopen pro tým vytvořit. 

Jakub Strnad dává svůj první gól v extralize.

Jakub Strnad a jeho první extraligová trefa. Po akci Jaromíra Jágra. Foto: Josef Procházka

Jakub Strnad a jeho první extraligový gól Plzni.

Jakub Strnad a jeho první extraligový gól Plzni. Foto: Bohumil Kučera