Mohl byste zhodnotit dnešní zápas? Kde jste viděl chyby?
Do utkání jsme vstoupili dobře, ale v druhé třetině přišel výpadek, dělali jsme zbytečné chyby. Srazilo nás také špatné střídání, kdy jsme na ledě byli v šesti. Před třetím gólem jsme také špatně střídali, kdy odjeli střídat všichni útočníci, Litvínov toho využil a jeli tři na dva. Při tom, jak zkušené hráče tam mají, jsou takové chyby vražedné. Výpadek se pak proti takhle zkušenému mužstvu jen těžko dohání.

V baráži jste opakovaně dovolili soupeři rychle vyrovnat. Připravujete se na to?
To víme všichni. Je to důležité a snažíme se, abychom hned v prvním střídání po vstřeleném gólu neinkasovali a dokázali vedení co nejdéle udržet. Bohužel se to opět nepovedlo a musíme se na tyhle situace ještě více zaměřit. Uvidíme, snad se nám příště povede lépe.

V oslabení za stavu 1:1 jste jel s Kautem do úniku dva na jednoho. Mohl to být zlomový okamžik utkání?
Určitě to byla velká šance, ujížděli jsme dobře, ale finální přihrávka se mi nepovedla. Příliš jsem dal najevo, že budu přihrávat. Navíc jsem tu žabičku dal velkou, moc vysokou. Měl jsem s šancí naložit lépe. Pokud bychom šli opět do vedení, tak by průběh hry byl nejspíš jiný. Ale to je „kdyby“ a na „kdyby“ se nehraje. Rozhodující okamžik to nebyl.

Nedolehl na vás tlak po vyhraných utkání?
Ne, tlak si na sebe vůbec neklademe. Pořád můžeme jenom překvapit. Snažíme se jít zápas od zápasu a můžeme jen získat.

Pátek třináctého – projevila se dnes smůla?
To jsou jen pověry, na to nevěřím.

Jan ŠEJHL