„Řada dlouhodobějších zranění zejména útočníků a účast dvou hráčů v přípravě na MS do 20 let nás přinutili reagovat na vzniklou situaci a sáhnout i jinam, než do naší farmy," vysvětlil generální manažer litvínovského klubu a bývalý útočník extraligového Kladna Robert Kysela.

Pro kladenského forvarda bylo nové, byť jen krátkodobé angažmá překvapivé. Oznámil mu v pondělí v podvečer kouč Pavel Patera a už druhý den byl nejen na rozbruslení, naskočil i do zápasu s Chomutovem, který vyhráli v prodloužení 3:2.

„Vůbec jsem nečekal, že by se něco takového mohlo stát. Byl jsem tím hodně překvapený," řekl při zdobení vánočního stromku s jedenácti góly nejlepší střelec Kladna, který do extraligy nakoukl po třech letech.

S pátečním zápasem v Mladé Boleslavi - hrál ve čtvrté řadě a zvítězili 6:3, má na kontě jedenasedmdesát utkání v nejvyšší soutěži. 

V litvínovské kabině znal pouze Miloslava Hořavu, v jedné řadě se s ním ale nepotkal. Proti Chomutovu hrál v druhém útoku s bratry Hanzlovými. Na ledě strávil dvanáct minut. „Hrál jsem i oslabení. To mě hodně překvapilo," usmál se čtyřiadvacetiletý Rytíř a podotkl, že extraliga je pochopitelně rychlejší.