První zahrozila Dukla. Kanonýr Dostálek nadvakrát prověřil Cikánka, kýžený výsledek však střely nepřinesly. Na druhé straně po hákování Werbika rozhodčí nabídli přesilovou hru Rytířům. Ve výhodě Vildumetz chytrou přihrávkou našel Kružíka, který z dálky střelu umístil přesně pod víko a rozjásal hrstku kladenských fanoušků.

Navýšit skóre mohl Hajný, který přímo před Brožkem zachytil rozehrávku domácích. V rychlosti ale trefil pouze beton jihlavského brankáře. Nepřesnosti v rozehrávce se ale nevyhnuly ani Kladenským. Hosty pozlobil opět Dostálek, síť rozvlnil ale pouze ze strany a tak se gólová radost ještě odkládala.

Zvýšená aktivita Dukly přinesla rovněž vyloučení na straně Rytířů. Se střelou Kajínka od modré si Cikánek poradil. O chvíli později už ale bylo srovnáno. Po skrumáži před bránou v ponechané výhodě zůstal na Cikánkovi ležet Osmík a Váňovi už zbylo jen trefit prázdnou bránu. Hosté si mohutně stěžovali, verdikt rozhodčích se jim zvrátit ale nepovedlo.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí. Nebezpečné byly akce Tůmy ani Kajínka. Po rozebrání kladenské obrany nedal sebemenší šanci Cikánkovi Osmík. Vzápětí mohl přidat i svůj druhý gól, proti byl ale beton dobře chytajícího Cikánka. Také Daniel Kružík mohl být dvougólový. V dobré šanci trefil pouze brankovou konstrukci.

V početní výhodě se dostal k tvrdé střele Říha. Proti jeho projektilu se ale vyznamenal Brož. Bohužel se jednalo o největší šanci hostů ve druhé třetině.

V souboji dvou sedmiček si lépe vedla ta jihlavská. Hořavu pohotově obhodil Osmík. Naštěstí pro Kladenské ale mířil vedle. Dokonce ve vlastním oslabení ujeli dva na jednoho Werbik s Tůmou. Ex-kladenský střelec ale nedokázal zamířit do již odkryté branky.

Třetí třetina přinesla hlavně uklidnění hry doprovázené zlepšenou defenzivou. To pochopitelně vyhovovalo více domácím, kteří čekali hlavně na rychlé protiútoky. Více než velké příležitosti byly k vidění na Horáckém zimním stadionu hlavně důrazné zákroky.

Hlavní nápor si Rytíři tak schovávali až na hru bez brankáře. Zajímavé střely vypustili Nash s Říhou. První jmenovaný trefil pouze blokujícího hráče, druhý obránce puk napálil do betonu Brože. K dalším šancím se Rytíři už nedostali. A tak z Jihlavy odjíždějí poražení.

"Viděli jsme vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. Jihlava využila dvě, my jedinou, protože nám chyběl důraz v předbrankovém prostoru. Při naší power play domácí výborně blokovali naše rány a padali po hlavě do střel," konstatoval kladenský trenér David Čermák.

Domácí Petr Vlk celkem souhlasil: "První část byla vyrovnaná, ve druhé jsme měli o něco víc ze hry. Byly tam šance, které volaly po gólu, ale nedali jsme je a soupeř poté zvýšil aktivitu a šel za vyrovnáním. Kluci výborně ubránili power-play Kladna, a přestože to bylo hodně vyrovnané, myslím, že jsme o gól zaslouženě vyhráli." 

Dukla Jihlava – Rytíři Kladno 2:1 (1:1, 1:0, :0).

Branky a nahrávky: 18. Váňa (Havránek), 26. Osmík (Hlinka, Havránek) – 5. Kružík (Vildumetz). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:2 + Svedlund (KLA) 10 min, využití 0:1. Diváků: 2848.

Jihlava: Brož – Váňa, Kajínek, Doudera, Pohl, Mareš, Štebih – Tůma, Werbik, Mandát – Anděl, Skořepa, Dostálek – Harkabus, Zeman, Jiránek – Osmík, Hlinka, Havránek.

Kladno: Cikánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Svedlund, Kubík, Zikmund – Kružík, Kaut, Vildumetz – Hajný, Š. Bláha, Jelínek – M. Bláha, Veber.

Jan ŠEJHL